Lepsi byli tylko Rosjanie

Nasi srebrni medaliści kata seniorów Katarzyna Daniluk i Jan Waniewski z sihan Jackiem Czerniakiem. Lepsi od reprezentantów LKKK byli jedynie Regina Satvaldieva i Ilia Belov z Rosji

Udanie w rozgrywanych w Katowicach 34. Wagowych Mistrzostwach Europy
w Karate Kyokushin starowali reprezentanci Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin!
W gronie ponad 600 zawodników z 22 krajów Starego Kontynentu lublinianie wywalczyli trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy.


Srebrne krążki przypadły Katarzynie Daniluk oraz Janowi Waniewskiemu w najbardziej prestiżowej konkurencji kata seniorów. Nasi zawodnicy na podium za każdym razem rozdzielali reprezentantów Rosji.

– Kasia to sukcesywnie wspinająca się po szczeblach kariery zawodniczej, doświadczona już zawodniczka LKKK , która w tym sezonie odniosła również sukces zwyciężając w międzynarodowym turnieju online w konkurencji kata, z kolei Janek debiutował w  międzynarodowych zawodach seniorskich. Oboje świetnie zaprezentowali się w mistrzostwach, ulegając jedynie utytułowanym rywalom z Rosji – mówi sensei Izabela Czerniec, która przygotowała lubelskich zawodników do tego startu.

– Mistrzostwa Europy, bardzo licznie obstawione, były pierwszym europejskim turniejem rangi  mistrzowskiej, rozegranym od dwóch lat. Zawody zostały przeprowadzone w trzech niezależnych turach dla poszczególnych kategorii wiekowych z poszanowaniem reguł sanitarnych obowiązujących w tym trudnym dla wszystkich czasie. Sukces ten cieszy tym bardziej, że  mimo wielu niesprzyjających okoliczności wynikających z  czasu pandemii, udało się dobrze przygotować lubelskich zawodników i  po raz kolejny medale europejskiego czempionatu „maszerują” do Lublina – dodaje sensei I. Czerniec.

Trzeci medal, brązowy dla lubelskiej ekipy zdobyła w kumite juniorek 14-15 lat do 50 kg – Anna Spudowska, ustępując jedynie Rosjankom Svetlanie Semiletovej i Anastasii Permikinie. Podopieczna Sebastiana Chawryło uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu  w konkurencji kata juniorek.

Warto podkreślić, że podczas mistrzostw w role sędziów wcielili się sensei Leszek Gierszon, sensei Grzegorz Sawczuk, sensei Janusz Piekarz, sensei Sebastian Olszak i sensei Dariusz Rycek. Podczas zawodów uczestniczyli  w szkoleniu sędziowskim prowadzonym przez shihan Katsuhito Gorai. Ponadto Sensei Tomasz Waryszak zdał egzamin na licencję Sędziego IKO. BAS

Anna Spudowska (pierwsza z prawej) z brązowym medalem w kumite juniorek 14-15 lat do 50 kg. Lepsze były tylko Rosjanki Svetlana Semiletova i Anastasia Permikina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here