Lepsze były tylko AWF-y z Warszawy i Poznania

To historyczny sukces sekcji żeńskiej siatkówki AZS w największej lubelskiej uczelni, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Podczas rozgrywanych w Krakowie finałów AMP studentki z Lublina sięgnęły po brązowy medal w klasyfikacji generalnej oraz złoty w uczelnianej.

Oba medale podopiecznym trenera Piotra Fijołka przyniosło zwycięstwo nad Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 3:2 (21:25, 25:18, 25:22, 20:25, 15:12).

Finały AMP w siatkówce kobiet wygrała Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, która pokonała w finale 3:0 AWF z Poznania.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Zuzanna Urbańska z UMCS. Ponadto zespół z Lublina w półfinałach i finałach AMP reprezentowały: Julia Chadała, Jagoda Czarnowska, Natalia Gieroba, Eliza Jackowska-Boryc, Paulina Kępka, Paulina Konop, Paulina Kłuś, Paulina Miazga, Weronika Pyzik i Magdalena Sadłowska.