Lepszy dojazd do osiedli

Ulica Halickiego doczeka się asfaltowego dywanika

Nowe drogi na Czechowie i Sławinie, a ponadto przebudowa osiedlowej ulicy na Skarpie – miasto wszczęło procedury przetargowe na wyłonienie wykonawców potrzebnych inwestycji drogowych na lubelskich osiedlach.


Plany budowy dotyczą m. in. ulicy Chabrowej i Rozmarynowej.
– Projekt budowy ulicy Rozmarynowej zakłada nawierzchnię z kostki betonowej na odcinku 131 m. Droga będzie miała po obu stronach chodniki i 8 miejsc do parkowania. Na końcu ulicy będzie plac do zawracania – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Z kolei na Chabrowej prace obejmą nieutwardzony dziś ponad 100-metrowy odcinek, od skrzyżowania z ul. Kwiatów Polnych do posesji nr 19. Tak jak przy Rozmarynowej na końcu tej ślepej ulicy przewidziano plac do zawracania i chodniki po obu stronach jezdni.
Prace na tych uliczkach Sławina potrwają jednak długo, bo aż do końca czerwca 2019 roku. Nowe nawierzchnie obejrzymy dopiero w przyszłym roku.
– Na ten rok zostało zabezpieczone 650 tys. zł. Pozwoli to na wykonanie kanalizacji deszczowej – wyjaśnia Karol Kieliszek.

Przebudują Przytulną

W krótszym czasie nową jakość zyska ulica Przytulna. Osiedlowa droga na Skarpie będzie przebudowana na odcinku od ul. Romantycznej do zjazdu za DK Skarpa.
W planach jest położenie warstwy asfaltowej łącznie z zatoką postojową, wymiana krawężników i nowy chodnik.
Przebudowa Przytulnej, zgodnie z zapisami przetargu, powinna skończyć się do końca maja tego roku. To zwycięski projekt ostatniego budżetu obywatelskiego wyceniony przez wnioskodawców i komisję z ratusza na ok. 300 tys. zł.

Czechów: utwardzą dojazd do osiedla domków

Ratusz wszczął też procedury przed budową dwóch dróg na Czechowie: Halickiego i Barcickiego. Mieszkańcy tamtejszego osiedla domków zyskają utwardzony dojazd do swoich posesji.
– Obie drogi zostaną wybudowane w całości – potwierdzają w ratuszu.
Halickiego to boczna ul. Koncertowej, Barcickiego jest krótką odnogą Halickiego. Po zmianach zyskają nie tylko twardą nawierzchnię ale chodniki i miejsca postojowe nawet dla 20 pojazdów. W planach jest także rozbudowa Koncertowej.
Wszystkie prace drogowe w tym obrębie Czechowa skończą się dopiero z końcem lipca 2019 roku. BCH