Leroy Merlin po Tesco?

zdjęcie poglądowe

Miało być Netto i Auchan, teraz coraz głośniej mówi się, że w budynku po Tesco przy ul. Lwowskiej ma powstać Leroy Merlin. Dział inwestycji sieci nie udziela w tej sprawie żadnego komentarza, ale też jednoznacznie nie zaprzecza.

Wiosną ubiegłego roku Tesco Polska oficjalnie stało się częścią duńskiego koncernu Salling Group A/S, właściciela sieci handlowej Netto. Dla chełmian stało się więc zrozumiałe, że po zamknięciu sklepu i lekkim liftingu w budynku przy ul. Lwowskiej pojawi się nowy supermarket.

Tymczasem kilka miesięcy później okazało się, że Netto nie zamierza wchodzić na chełmski rynek. Skończyło się na zwolnieniach grupowych pracowników Tesco i zamknięciu sklepu. Później miasto obiegła plotka, że wykupieniem budynku zainteresowana jest sieć Auchan, a od dobrych kilku tygodni coraz głośniej mówi się o planach sprzedaży w ręce właściciela Leroy Merlin.

Dział inwestycji Leroy Merlin nie udziela w tym momencie żadnych informacji na ten temat. Ani nie zaprzeczają, ani nie potwierdzają – po prostu w żaden sposób nie komentują sprawy i każą się dowiadywać co kilka tygodni.

Gdyby jednak w Chełmie powstał nowy punkt francuskiej sieci hipermarketów branży budowlanej, Castorama i Mrówka miałyby sporą konkurencję. Sytuację będziemy monitorować. (pc)

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here