Lester Medford zawodnikiem Startu

Start trenował w ubiegłym tygodniu na piasku w Playa Marina nad Zalewem Zemborzyckim. W najbliższy weekend nasz zespół weźmie udział w turnieju w Radomiu. W piątek zagra z Enea Astorią Bydgoszcz, a w sobotę z HydroTruck Radom lub Legią Warszawa

Lester Medford został nowym zawodnikiem Startu Lublin. 27-letni amerykański rozgrywający jest czwartym zagranicznym koszykarzem, który związał się z zespołem wicemistrzów Polski przed sezonem 2020/21, w którym nasz zespół występował będzie w elitarnej Lidze Mistrzów FIBA. Kadra lubelskiej drużyny jest już praktycznie kompletna. Czerwono-czarni rozglądają się jeszcze tylko za zawodnikiem podkoszowym.

Lester Medford jest absolwent Baylor University. W ostatnim roku gry w Ameryce notował średnio 8,9 punktu i 6,5 asysty w 32 minuty gry. Swoją profesjonalną karierę w Europie rozpoczął na Węgrzech w zespole grupowych rywali Startu w Champions League – Falco Szombathely, mistrzów Węgier. Z drużyną Falco zajął drugie miejsce w lidze w sezonie 2016/2017.

W kolejnym roku Amerykanin występował w Szwajcarii (Genewa) oraz w litewskich Kiejdanach.

W sezonie 2018/2019 trafił do klubu ze stolicy Macedonii, KK MZT Skopje Aerodrom, z którym wywalczył mistrzostwo kraju.

W ubiegłym sezonie grał w lidze łotewskiej. Osiągał statystyki na poziomie 11.8 punktu i 6.3 asysty i wspólnie z VEF Riga sięgnął po mistrzostwo kraju. Dodatkowo, Amerykanin w minionym sezonie występował również w Basketball Champions League i zdobywał średnio 14,1 punktu i 6,2 asysty w 33 minuty.

Medford jest czwartym z pięciu zagranicznych zawodników, których będzie miał w swoich szeregach lubelski zespół. Jako pierwszy kontrakt ze Startem przedłużył Łotysz Martins Laksa, jeden z „ojców” wicemistrzostwa Polski. Później Start pozyskał dwóch Amerykanów: Armani Moore i Sherrona Dorsey-Walkera, o czym obszernie informowaliśmy w poprzednim wydaniu tygodnika. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here