Letnia odsłona City Trail już 18 lipca!

City Trail to największy biegowy cykl w Polsce. Zawody odbywają się przez sześć miesięcy w okresie jesienno-zimowym w dziesięciu lokalizacjach – także w Lublinie. Od 2015 roku organizatorzy zapraszają do startu na leśnych trasach także w wakacje – druga edycja letnich zawodów nad Zalewem Zemborzyckim już 18 lipca. Zapisy trwają na stronie www.ontour.citytrail.pl.
5 km – tyle liczy trasa zawodów City Trail. Start i meta są zlokalizowane w pobliżu kempingu Dąbrowa. –Teren nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie organizujemy nasze zawody jest bardzo wdzięczny. Przyjazne, miękkie podłoże, delikatne podbiegi, trochę korzeni, piękna okolica – to wszystko sprawia, że trasa jest przyjemna, a ukończenie biegu daje satysfakcję, mimo, że to tylko 5 km – mówi Justyna Grzywaczewska z ekipy organizacyjnej City Trail.
Bieg odbędzie się o godz. 19.00. Wcześniej – od 17.30, będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Co ważne – w tych biegach nie ma dolnej granicy wieku, zatem wystartować mogą nawet kilkunastomiesięczne maluchy.
Zawody w Lublinie rozpoczną cykl dziesięciu letnich imprez. Z Koziego Grodu organizatorzy pojadą do Warszawy, Olsztyna, Trójmiasta i Bydgoszczy. W weekend odpoczną i w poniedziałek – 25 – lipca ruszą w drugą część trasy – do Szczecina, Poznania, Wrocławia, Katowic i Łodzi, gdzie 29 lipca zakończy się City Trail onTour 2016. Każdy bieg będzie oddzielnie klasyfikowany. Dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi od razu po zakończeniu rywalizacji. Uczestnicy każdego biegu otrzymają na mecie medale, a w bufecie będą mogli posilić się owocami i słodkimi przekąskami.
– Mimo że nie tworzymy wspólnej klasyfikacji dla wszystkich miast, zachęcamy do podróżowania i startów w więcej niż w jednej lokalizacji. Szykujemy nagrodę dodatkową dla tych biegaczy, którzy wystartują we wszystkich dziesięciu biegach – zapowiada Justyna Grzywaczewska.
Opłata za udział w jednym biegu to 25 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 35 zł – jeśli zapiszemy się w dniu biegu. Start w zawodach dla dzieci i młodzieży to koszt odpowiednio 7,5 i 10 zł. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.ontour.citytrail.pl. KB