Lewe ciuchy z Turcji

Kontrola celno-skarbowa w magazynie jednej z firm na terenie powiatu chełmskiego zakończyła się ujawnieniem ponad 25 tysięcy sztuk niezgłoszonej do procedury dopuszczenia do obrotu odzieży oraz 100 par podrobionych spodni dziecięcych.

– Szczegółowej weryfikacji funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Chełmie poddali prawie 22 tony odzieży z Turcji. Towar miał zostać dopuszczony do obrotu na terenie Polski – mówi Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. – Podejrzenia funkcjonariuszy zwróciła jakość wykonania i sposób pakowania znacząco odbiegający od standardów produktów oryginalnych.

W sumie funkcjonariusze ujawnili 100 par dziecięcych spodni dresowych, na których bezprawnie umieszczone były znaki towarowe jednej z najbardziej utytułowanych amerykańskich drużyn baseballowych.

Niezgłoszony towar został zajęty do postępowania celnego. Z kolei o ujawnieniu podrobionych towarów funkcjonariusze KAS poinformowali kancelarię prawną reprezentującą właściciela praw do znaków towarowych, która potwierdziła, że towar jest podrabiany – dodaje. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here