Liceum Jagiełły ze Srebrną Tarczą

I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie zajęło 22. miejsce wśród średnich szkół w województwie lubelskim w rankingu Perspektywy 2019.

10 stycznia w Akademii Biznesu i Finansów Vistula w Warszawie ogłoszono wyniki tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Spory sukces odniosło w nim I LO w Krasnymstawie. Liceum im. króla Władysława Jagiełły sklasyfikowane zostało na 22. miejscu wśród szkół z województwa lubelskiego i na 363. miejscu w Polsce. Pokonało m.in. II LO w Chełmie (26. w województwie i 414. w Polsce), I LO we Włodawie (28. i 439.) oraz I LO w Chełmie (33. i 529.). – Zdobyliśmy tym samym tzw. Srebrną Tarczę!

Jesteśmy jedyną placówką oświatową powiatu krasnostawskiego wyróżnioną spośród 500 najlepszych w kraju – cieszy się Edyta Fidecka, dyrektor I LO w Krasnymstawie. – Satysfakcjonuje nas też to, że poprawiliśmy swój ubiegłoroczny wynik, wówczas zdobyliśmy Brązową Tarczę, wyprzedzając w rankingu renomowane licea z pobliskich miast – dodaje.

Fidecka podkreśla, że miejsce I LO w tegorocznym rankingu Perspektyw świadczy o bardzo wysokim poziomie nauczania w Jagielle, o zaangażowaniu i wielkiej sumienności i uczniów i nauczycieli. – Wspólnie zapracowaliśmy na ten sukces! Rokrocznie przygotowujemy naszych uczniów do zdawania wybranych przez nich przedmiotów na poziomie rozszerzonym, zwiększa to naszym absolwentom szanse edukacyjne i pozwala realizować marzenia, dotyczące studiów na najlepszych uczelniach w Polsce – mówi dyrektor I LO.

Na tytuł Srebrna Szkoła Liceum im. Władysława Jagiełły zasłużyło dzięki: doskonale zdanym egzaminom maturalnym na poziomie podstawowym, dużej liczbie przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym z wysokimi notami, korzystaniu z możliwości nauki trzech przedmiotów na poziomie rozszerzonym w procesie edukacyjnym, uzyskaniu wysokich wyników przez uczniów na egzaminie maturalnym 2018 oraz sukcesom uczniów na olimpiadach przedmiotowych.

– Wierzymy, że nasza codzienna praca, przynosząca tak doskonałe efekty, wpłynie na decyzje gimnazjalistów i ósmoklasistów dotyczące wyboru szkoły średniej. I będzie to I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie – podsumowuje Fidecka.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2018 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. (kg)