Lider został w Lublinie!

LUK Politechnika nie zmarnowała szansy na objęcie prowadzenia w tabeli siatkarskiej Tauron I lidze! Lublinianie pod wodzą nowego trenera Dariusza Daszkiewicza pokonali w sobotę w hali przy Al. Zygmuntowskich BBTS Bielsko-Biała 3:0 i zastąpili bialczan na fotelu lidera rozgrywek.

Spotkanie na szczycie, tak jak można się było tego spodziewać, było niezwykle emocjonujące, a walka w każdym secie trwała do samego końca. Dwukrotnie akademicy wygrali sety na przewagi – 27:25, odrabiając w końcówce kilkupunktowe straty!

W pierwszej partii BBTS prowadził już 21:17! Politechnika nie zrezygnowała. Najpierw doprowadziła do remisu 22:22, a chwilę później skutecznie obroniła piłkę setową gości. W trzecim secie bialczanie mieli wygraną dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wygrywali już 24:21 i mieli aż trzy piłki setowe! Dzięki świetnej postawie Konrada Stajera gospodarze wyrównali (24:24).  Ostatnie dwa punkty na wagę zwycięstwa za trzy punkty w tym meczu zdobył dla LUK Politechniki 24-letni David Mehić. BAS

LUK Politechnika Lublin – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:23, 27:25)

Politechnika: Rusin (8), Romać (10), Sobala (15), Pająk (2), Stajer (9), Mehić (16), Majstorović (libero) oraz Durski, Ziobrowski i Goss.
BBTS: Macionczyk (5), Siek (1), Kapelus (3), Cedzyński (6), Krikun (14), Makowski (15), Jaglarski (libero) oraz Vicentin (2), Hunek (3), Piotrowski i Gryc.

Pozostałe mecze 20. kolejki:

Mickiewicz Kluczbork – MCKiS Jaworzno 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:22) * Visła Bydgoszcz – Lechia Tomaszów Maz. 3:2 (21:25, 25:20, 25:27, 25:23, 15:10) * BAS Białystok – Olimpia Sulęcin 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:20) * KPS Siedlce – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:23, 25:22, 25:19) * Exact Systems Norwid Częstochowa – AZS AGH Kraków 3:1 (25:17, 23:25, 25:18, 25:16) * pauzował Krispol Września.
1. Politechnika 19 49 51-12
2. BBTS 19 48 51-20
3. Visła 18 44 52-21
4. Norwid 19 38 43-29
5. Gwardia 19 36 43-29
6. KPS Siedlce 19 34 40-30
7. Avia 19 30 36-35
8. Mickiewicz 18 29 36-33