Liderzy poszukiwani

Ruszyła rekrutacja liderów do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – znanych w całej Polsce wolontariatów, organizowanych przez Stowarzyszenie Wiosna. Szansę na zdobycie wyjątkowego doświadczenia dostanie młodzież całej Lubelszczyzny. Kandydaci mogą zgłaszać się do 30 czerwca przez stronę www.superw.pl.


Zadaniem lidera jest rekrutacja wolontariuszy i koordynacja ich pracy. Celem całego zespołu Szlachetnej Paczki jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z problemami, a potem połączenie ich z darczyńcami, chcącymi przygotować dedykowaną dla nich pomoc. Tylko w zeszłym roku dzięki pracy liderów w województwie lubelskim swoich darczyńców znalazło 1130 rodzin. W całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin.
– Wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych – podkreśla ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia „Wiosna”. Liderzy stają się prawdziwymi project managerami z pełnym wachlarzem swobody działania, ale i odpowiedzialności. To od wyników ich pracy zależy, jak wiele potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. W województwie lubelskim poszukiwani są liderzy, którzy stworzą rejony na terenach poszczególnych gmin. Doświadczenie wolontariuszy pokazuje, że często stają się osobami poszukiwanymi przez pracodawców jako sprawdzeni i odpowiedzialni pracownicy. (EM.K.)