Liga Mistrzów zagości na Globusie!

W poprzednim sezonie MKS Perła nie zdołała awansować do Ligi Mistrzów. W turnieju kwalifikacyjnym, który odbył się w Lublinie po wygranej z Jomi Salerno 28:17, przegrał z niemieckim SG NNM Bietigheim 19:34

Szczypiornistki MKS Lublin zagrają jesienią w elitarnej Lidze Mistrzów. W ubiegłym tygodniu Europejska Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła grono 15. zespołów, które mają zapewniony udział w fazie grupowej DELO WOMEN’S EHF Champions League w sezonie 2019/20!


Oprócz mistrzyń Polski w fazie grupowej Ligi Mistrzów wystąpią także: Györi Audi ETO KC, FTC-Rail Cargo Hungaria (Węgry), Buducnost Podgorica (Czarnogóra), Rostov-Don (Rosja), Metz Handball i Brest Bretagne Handball (Francja), Team Esbjerg (Dania), Vipers Kristiansand (Norwegia), SG BBM Bietigheim (Niemcy), RK Krim Mercator (Słowenia), IK Sävehof (Szwecja), HC Podravka Vegeta (Chorwacja), SCM Rm Valcea i CSM Bucuresti (Rumunia)

Do tej 15-tki dołączy jeszcze jedna z czterech drużyn, która wygra turniej kwalifikacyjny. Rywalizować w nim będą: bardzo dobrze znana lubelskiej „siódemce” Rocasa Gran Canaria (Hiszpania), ZORK Jagodina (Serbia), DHK Banik Most (Czechy) oraz Kastamonu GSK (Turcja).

Losowanie fazy grupowej odbędzie się w najbliższy czwartek, 27 czerwca, o godzinie 18 w Wiedniu i będzie transmitowane na żywo w Internecie. MAG