Listopadowe spotkanie z poezją

Listopad jest taki szary i trochę nam smutno. Ale jest to dobry czas na chwilę zatrzymania się w tym naszym codziennym zabieganiu, na chwilę refleksji i „pobycia razem”.

Takie przemyślenia jesienne zaowocowały „Listopadowym spotkaniem z poezją” w IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. dr J. Młodowskiej w Chełmie. W nastrojowej scenografii na wzór kawiarni literackiej, w niezwykłym, ciepłym kameralnym nastroju prezentowali się uczniowie o artystycznej duszy. Młodzi poeci IV LO czytali coraz śmielej swoje wiersze i etiudy prozatorskie, recytatorzy prezentowali swoje interpretacje wierszy znanych poetów, młodzież, dla której światem jest muzyka – śpiewała, grała. Artystycznie uzdolniona uczennica, której pasją jest folklor pogranicza wykonała pieśni ludowe prezentując się w pięknym, oryginalnym stroju z naszego regionu. Ogromne wrażenie wywarł na publiczności układ tańca nowoczesnego. Niektórzy wykonawcy dołączyli do „grona artystycznego” w dniu, a właściwie w wieczór, poetyckiego spotkania.
Pomysłodawcy i organizatorzy spotkania, nauczyciele – Grzegorz Sykuła , Agnieszka Kuchta – Harmata i Beata Kautsch mówią, że zarówno zainteresowanie jak i odbiór publiczności, a także zaangażowanie młodych artystów przerosły oczekiwania. Młodzi twórcy i wykonawcy bardziej uwierzyli w siebie, a publiczność wyszła zaczarowana.