Lodowisko otwarte

Od 2 grudnia otwarte jest sztuczne lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Wciąż trwają przygotowania do uruchomienia stoku narciarskiego w Kumowej Dolinie.

Sztuczne lodowisko przy ul. Sienkiewicza w Chełmie funkcjonuje zazwyczaj od grudnia do końca lutego. Chłodzone jest nowoczesną technologią, a miłośnicy łyżew mogą korzystać z lodowiska nawet przy temperaturach sięgających +10 stopni Celsjusza, ale opady deszczu mogą przerwać jego pracę.

Od 2 grudnia lodowisko jest już otwarte. Pierwszego dnia można było z niego korzystać za darmo, a zapłacić trzeba było tylko za wypożyczenie łyżew. Lodowisko jest czynne w godz. 9.00 do 19.00. Z kolei stok narciarski w Kumowej Dolinie może być otwarty, gdy spadnie obfity śnieg a temperatura będzie na tyle niska, by pokrywa śnieżna utrzymała się. Przygotowania do tegorocznego sezonu narciarskiego trwają.

– Ze strony MOSiR prowadzone są wszelkie działania zapewniające uruchomienie stoku w okresie zimy – informują w magistracie. – Łącznie z uzyskaniem wymaganych pozwoleń z Urzędu Dozoru Technicznego w Lublinie. Po ich uzyskaniu wyciągi zostaną zamontowane. Montaż trwa dwa dni. Należy jednak pamiętać, że w każdym z wymienionych przypadków musimy brać pod uwagę warunki pogodowe, które będą kluczowe przy rozpoczęciu działalności zarówno stoku, jak i lodowiska. (mo, fot. UM Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here