Łopiennik Górny wysoko w rankingu

Wójt Artur Sawa ma powody do satysfakcji. Łopiennik Górny, na czele którego stoi, zajął wysokie 72. miejsce wśród wszystkich gmin wiejskich w corocznym ogólnopolskim Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. W województwie lubelskim przegrał tylko z Konopnicą.

Katedra Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, jak co roku, przygotowała „Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce 2021”. Zestawienie to wskazuje konkretne instrumenty do oceny funkcjonowania każdej, nawet najmniejszej lokalnej władzy oraz nakreśla przejrzysty obraz gospodarki gminy na tle kraju wychodząc od jej podstaw.

Ogromny skok w rankingu gmin wiejskich w porównaniu do 2020 roku zanotowała gmina Łopiennik Górny, która w klasyfikacji za ubiegły rok znalazła się na wysokim 72. miejscu w kraju. Rok wcześniej była na 1 084. pozycji! Z gmin województwa lubelskiego lepiej wypadła jedynie Konopnica, którą umieszczono na 38. miejscu.

– Jestem ogromnie szczęśliwy, że podejmowane przez nas decyzje przy pełnej współpracy z radą gminy oraz mieszkańcami mają odzwierciedlenie w coraz lepszej kondycji finansowej i jakościowej gminy – podkreśla wójt Łopiennika Górnego, Artur Sawa. – Wiele dzieje się, planów mamy bardzo dużo, a i potrzeb jeszcze więcej. Wierzę jednak, że przy pełnej współpracy jesteśmy w stanie zrealizować nasze zamierzenia.

Z innych gmin powiatu krasnostawskiego na 122. miejscu umieszczono Siennicę Różaną. Miejsca pozostałych samorządów: 559. Gorzków, 904. gm. Krasnystaw, 1 047. Rudnik, 1 138. Fajsławice, 1 231. Żółkiewka, 1 275. Kraśniczyn, 1 502. Izbica. Sklasyfikowano w sumie 1 533 gminy.

W rankingu gmin miejskich Krasnystaw znalazł się na 185. pozycji. Z miast powiatowych województwa lubelskiego wyżej sklasyfikowano Świdnik, Kraśnik i Radzyń Podlaski. W rankingu umieszczono 236 miast.

121. miejsce na 312 powiatów ziemskich zajął powiat krasnostawski. Z województwa lubelskiego wyżej znalazły się powiaty: zamojski – 23, chełmski – 24, lubelski – 40, świdnicki – 50, bialski – 93, łukowski – 103, parczewski – 107 i radzyński – 111. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here