Lornetki dla mundurowych

Zwykła notatka służbowa to za mało. Aby wygrać konkurs organizowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska mundurowy musi opisać swoją interwencję błyskotliwie. Do wygrania lornetki i latarki.

Konkurs nosi nazwę „Interwencja dla przyrody”, a jego organizatorem jest Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Kierowany jest do przedstawicieli komend i komisariatów policji, straż miejskich. Mundurowi, którzy zechcą uczestniczyć w konkursie będą musieli opisać dwie interwencje związane z ochroną przyrody oraz przeprowadzone w tym zakresie konsultacje z regionalnymi dyrekcjami ochrony środowiska. Pod uwagę będą brane wyłącznie interwencje, które odbyły się w ciągu ostatnich dwóch lat od przesłania zgłoszenia. Warunkiem udziału w konkursie jest też ukończenie specjalnego kursu pod nazwą „Ochrona przyrody w prawie i praktyce”, dostępnego bezpłatnie w internecie. Na mundurowych czekają nagrody, np. 50 zestawów złożonych z latarek i lornetek. Organizator konkursu przewidział także 50 zestawów nagród pocieszenia, które też mogą się mundurowym przydać. To m.in. książki „Ptaki, Fauna Polski” Doroty Zawadzkiej oraz „Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski” Władysława Matuszkiewicza. Zwycięzców wyłoni komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli Komendy Głównej Policji, regionalnej dyrekcji ochrony środowiska oraz organizatora. Na stronie GDOŚ czytamy, że przy ocenie zgłoszeń pod uwagę będą brane m.in. zaangażowanie uczestnika w interwencję tj. aktywne uczestnictwo w postępowaniu przygotowawczym, czynnościach wyjaśniających i procesie sądowym, sposób opisania interwencji i konsultacji z regionalnymi dyrekcjami ochrony środowiska czyli przejrzyste, wyczerpujące i ciekawe przedstawienie tematu.
Czy do konkursy przyłączą się mundurowi z powiatu chełmskiego?
– Udział w konkursie można zgłaszać do 20 maja 2018 roku – mówi Monika Jakubiak-Rososzczuk, radca generalnego dyrektora ochrony środowiska i rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here