Łoś wpadł pod autobus

(29 sierpnia) W nagły sposób zostali wyrwani ze snu pasażerowie nocnego autobusu z Ukrainy. Po godzinie 2 w ich autokar uderzył łoś, który wybiegł z lasu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy na drodze wojewódzkiej, w miejscowości Łowcza-Kolonia w gminie Sawin.

– Łoś wbiegł wprost przed jadący autobus, którym podróżowało dziewięć osób z Ukrainy. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt z podróżujących autobusem nie został ranny. Zwierzę natomiast nie przeżyło zderzenia z pojazdem – informuje bryg. Wojciech Chudoba, z-ca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Ogromny łoś, który w ułamku sekundy znalazł się przy autokarze, wyrządził w nim niemałe szkody. Po zderzeniu pojazd wylądował w rowie, miał cały rozbity przód i bok. Tyle dobrego, że podróżującymi zajęli się urzędnicy z gminy Sawin – zorganizowali im nocleg w świetlicy socjoterapeutycznej i przynieśli ciepłe napoje, a rankiem przetransportowali cudzoziemców na dworzec PKS w Chełmie. – Działania na miejscu zdarzenia prowadziły trzy zastępy, łącznie dziesięciu strażaków-ratowników. Akcja zakończyła się około godziny 3:15, praktycznie prosto stamtąd strażacy pojechali do dużego pożaru słomy w Siedliszczu. To była pracowita noc – dodaje brygadier Chudoba.

Mundurowi apelują o ostrożność na drodze, zwłaszcza podczas jazdy na otwartych i leśnych terenach, gdzie mogą żyć dzikie zwierzęta. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here