Lotnisko jak centrum humanitarne

Lotnisko Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Depułtyczach Królewskich to ostatnio już nie tylko Ośrodek Kształcenia Lotniczego. Po wybuchu wojny na Ukrainie to także miejsce, z którego korzystają wolontariusze wspierający potrzebujących.

Na lotnisku chełmskiej PWSZ lądują samoloty z całego kraju, a na ich pokładach są niezbędne uchodźcom towary, które jak najszybciej powinny dotrzeć np. na przejście graniczne lub do ośrodków dla Ukraińców. Lotnisko uczelni wykorzystywane jest także jako przystanek, z którego ukraińskie rodziny – najczęściej matki z dziećmi – są transportowane w odległe miejsca Polski.

Od początku konfliktu z lotniska skorzystało już kilkanaście rodzin, które bezpiecznie dotarły pod wskazany adres. W ewakuacji uczestniczy kilkanaście statków powietrznych, będących własnością prywatnych podmiotów, które bezinteresownie oferują swoją pomoc. Pracownicy i studenci chełmskiej uczelni z zaangażowaniem włączają się w pomoc osobom uciekającym przed wojną. (opr. mo, fot. PWSZ Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here