Lotnisko popuszcza pasa…

Od ubiegłego czwartku zarząd Portu Lotniczego Lublin S.A. znów jest dwuosobowy. Na stanowisko zastępcy prezesa Andrzeja Hawryluka został powołany Włodzimierz Wysocki, który pełnił już tę funkcję w latach 2016-2019.


Od marca tego roku zarząd spółki był jednoosobowy. Funkcję wiceprezesa stracił wówczas Jacek Szczot, a rada nadzorcza swoją decyzję uzasadniała koniecznością szukania oszczędności w niezwykle trudnych dla branży lotniczych czasach pandemii. Choć połączeń lotniczych ze Świdnika wciąż jest jak na lekarstwo w ubiegły czwartek zdecydowano o powiększeniu zarządu. – Na posiedzeniu, 8 lipca br., rada nadzorcza spółki Port Lotniczy Lublin powołała Włodzimierza Wysockiego na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki. Podejmując uchwałę o powołaniu Włodzimierza Wysockiego w skład zarządu, rada nadzorcza uwzględniła wieloletnie doświadczenie kandydata w zakresie zarządzania i nadzoru nad spółką PLL oraz konieczność podjęcia przez spółkę nowych zadań po okresie związanym z sytuacją sanitarną spowodowaną Covid -19 – poinformował rzecznik spółki, Piotr Jankowski.

Włodzimierz Wysocki do 2006 roku prowadził w Lublinie kancelarię adwokacką, w latach 2006-2012 był wiceprezydentem Lublina ds. kultury, a od 2008 r. członkiem rady nadzorczej PLL, a w latach 2016-2019 wiceprezesem spółki. Jak ustalił „Kurier Lubelski” w PLL zarabiał będzie teraz ok. 14 tys. zł na rękę. W radzie nadzorczej PLL decydujący głos mają przedstawiciele Samorządu Województwa Lubelskiego i Miasta Lublin, które mają w spółce po prawie 50 proc. akcji. Szczątkowe „udziały” mają również miasto Świdnik i powiat świdnicki. LT

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here