Lotto Ekstraklasa już za tydzień na Arenie Lublin!

Piłkarze Górnika Łęczna mecze w Lotto Ekstraklasie w roli gospodarza będą rozgrywali na Arenie Lublin. W pierwszym spotkaniu na obiekcie przy ul. Stadionowej za tydzień, w poniedziałek o godz. 18 łęcznianie zmierzą się z Lechią Gdańsk.
O grze łęczyńskiego zespołu w nowym sezonie na stadionie w Lublinie mówiło się już od kilku tygodni. Spekulacje nasiliły się, gdy górniczy klub, borykający się z problemami infrastrukturalnymi i finansowymi, zgłosił do rozgrywek Arenę Lublin jako obiekt rezerwowy. Teraz plany stały się faktem. W piątek podpisany został list intencyjny między zarządem Górnika Łęczna, prezydentem Lublina i marszałkiem województwa lubelskiego. Jeden z jego punktów brzmi: „Pierwszy zespół Górnik Łęczna S.A. będzie mógł rozgrywać mecze w ramach rozgrywek Ekstraklasy i przeprowadzać przedmeczowe treningi na stadionie „Arena Lublin” w Lublinie, wszystkie inne treningi będą odbywały się w Łęcznej.

– „Górnik Łęczna jest obecnie najlepszym klubem na Lubelszczyźnie, dlatego uważamy też, że powinien jak najgodniej reprezentować region w piłkarskiej elicie. Ekstraklasa stawia przed nami określone wymagania infrastrukturalne i finansowe, dlatego musimy podejmować kroki ku zwiększeniu potencjału klubu na tych polach” – tak łęczyński klub na swojej stronie internetowej tłumaczy decyzję o rozgrywaniu spotkań na Arenie Lublin. – „Rozumiemy trudy zaistniałej dla całej społeczności łęczyńskiej sytuacji, jednak wierzymy, że te trudne okoliczności wiążą się dla klubu również z nowymi możliwościami. Wierzymy, że z biegiem czasu ta trudna, ale potrzebna decyzja zostanie przez otoczenie przyjęta ze zrozumieniem, a efekty, które przyniesie, przekonają wszystkich o jej słuszności” – dodali przedstawiciele klubu.