LSM na nowego prezesa

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma nowego prezesa. Decyzją rady nadzorczej został nim Andrzej Mazurek, w przeszłości wiceprezes LSM ds. finansowych.


Wygrany przez Andrzeja Mazurka nabór był związany ze śmiercią dotychczasowej prezes – Joanny Romańczuk, która kierowała LSM-em przez ostatnie dwa i pół roku. Joanna Romańczuk zmarła w połowie czerwca. Przed nią przez wiele lat (1978-90 i 1997-2017) spółdzielnią zarządzał Jan Gąbka.

Pod koniec swojej prezesury był krytykowany przez mieszkańców m.in. za kontrowersyjną inwestycję na osiedlu im. Henryka Sienkiewicza, czyli budowę domu seniora, a już po przejściu na emeryturę prokuratura oskarżyła go, że w 2013 roku wymógł na radzie nadzorczej spółdzielni zgodę na zakup przez niego mieszkania po zaniżonej cenie. Gąbka broni się, że mieszkanie kupił po cenie rynkowej. Proces jest w toku.

Historia Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej sięga lat powojennych. Za datę jej powstania uznaje się 25 kwietnia 1957 roku. – Wtedy to, odbyło się Walne Zebranie Założycielskie Spółdzielni Mieszkaniowej, podczas którego przyjęto nazwę Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zatwierdzono statut, wybrano skład zarządu i rady nadzorczej, określono plan i zakres działalności – czytamy na stronie internetowej LSM.

Powołanie do życia LSM było podyktowane m.in.: ogromnym niedoborem mieszkań w Lublinie spowodowanym zniszczeniami wojennymi, wzrostem liczby ludności czy słabą wydolnością państwowego budownictwa mieszkaniowego.

Obecnie w skład Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wchodzą osiedla: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego, Bolesława Prusa, Marii Konopnickiej, Piastowskie czy Henryka Sienkiewicza. LSM jest jedną z najbardziej „zielonych” lubelskich spółdzielni. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here