Lubelscy finansiści docenieni przez ekspertów

Kierunek finanse i rachunkowość na UMCS otrzymał ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Oznacza to, że wyróżnia się wysokim poziomem nauczania, a jego absolwenci nie mają większych trudności ze znalezieniem pracy.
– Kierunek finanse i rachunkowość od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem podczas rekrutacji. W roku akademickim 2016/2017 znalazł się w czołówce pod względem liczby osób przypadających na jedno miejsce: 5,04 osoby na miejsce. Na finanse i rachunkowość przyjmowani są zawsze najlepsi kandydaci, w tym roku były to osoby z minimum 184 punktami z matury – informuje Katarzyna Kozielewicz z biura prasowego UMCS.
Wyróżniająca ocena jest uhonorowaniem doświadczeń i wieloletnich starań pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Ekonomicznego UMCS. Przez niemal 10 lat istnienia kierunku, uczelnia wykształciła wielu absolwentów, którzy z powodzeniem radzili sobie na rynku pracy.

Nagrodzony kierunek umożliwia studentom zdobycie dogłębnej wiedzy nie tylko z zakresu finansów i rachunkowości, ale również funkcjonowania instytucji finansowych i banków, umiejętności analizy podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowych jednostek gospodarczych. Zajęcia przygotowują studentów do podjęcia pracy w instytucjach finansowych i niefinansowych (przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, biurach rachunkowych, bankach i zakładach ubezpieczeń, instytucjach administracji publicznej i służbach finansowych różnych branż).MG