Lubelscy seniorzy spragnieni ruchu

Wychodzi temu naprzeciw lubelski Ratusz i przedłuża cieszącą się ogromnym zainteresowaniem gimnastykę tai chi oraz uruchamia program „Zdrowy kręgosłup” z elementami pilates. Obydwa rodzaje zajęć są bezpłatne i odbywać się będą w Parku Ludowym.


Tai chi stało się prawdziwym przebojem wśród seniorów, którzy tłumnie stawiali się na rozpoczęte w czerwcu zajęcia, nie zważając na palące słońce i wysoką temperaturę. Miasto postanowiło, więc przedłużyć cykl treningów aż do końca sierpnia. Odbywać się będą, tak jak dotąd, w Parku Ludowym, w czwartki: 29 lipca, 5 sierpnia, 12 sierpnia, 19 sierpnia i 26 sierpnia w godz. 10:00 – 11:00 (miejsce zbiórki: fontanna z kulami). Przed każdymi zajęciami wymagana jest rejestracja telefoniczna pod nr tel.: 81 466 30 50.

To jednak nie jedyna aktywność przygotowana dla najstarszych lublinian na lato. Władze miasta zachęcone ogromnym zainteresowaniem zajęciami tai chi proponują seniorom kolejne ćwiczenia na świeżym powietrzu. W ubiegłą środę rozpoczął się cykl bezpłatnych zajęć „Zdrowy kręgosłup” z elementami pilates, przeznaczony dla osób po 60 roku życia. Każde spotkanie, prowadzone przez doświadczoną trenerkę z klubu MT Fitness Monikę Nowacką, składa się z rozgrzewki przygotowującej stawy i mięśnie do ćwiczeń, ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha i kręgosłup oraz niwelujących ból pleców, ćwiczeń rozciągających, relaksacji mięśni oraz pracy z oddechem.

Obowiązuje wygodny ubiór, nie trzeba przynosić maty do ćwiczeń. Zajęcia odbywają się w Parku Ludowym przy Aleji Piłsudskiego w środy: 21 lipca, 28 lipca, 4 sierpnia, 11 sierpnia w godz. 10:30 – 11:15 (zbiórka przy przystanku autobusowym k. MPWiK o godz. 10.20). Osoby zainteresowane udziałem w treningach proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 81 466 30 50. opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here