Lubelska Liga Karate na finiszu

W miniony weekend w Playa Marina nad Zalewem Zemborzyckim zaplanowana była trzecia, finałowa runda Lubelskiej Ligi Karate. Choć organizatorzy dopięli wszystko na przysłowiowy, ostatni guzik, rywalizacji z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne nie udało się przeprowadzić.


– Dopisali uczestnicy i dopisała… pogoda. Niestety, z uwagi na żar lejący się z nieba musieliśmy odwołać rywalizację – mówi Andrzej Maciejewski, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, a także lubelskiego związku.

Uczestnicy sobotnich zawodów wrócili jednak do domów z pamiątkowymi dyplomami oraz medalami.

W Lubelskiej Lidze Karate w sezonie 2021 udział brało 138 zawodniczek i zawodników z 9 klubów z województwa lubelskiego.

***

Z kolei poprzedni weekend był pełen emocji i wrażeń dla lubelskich zawodników, stratujących w Warszawie w 32. Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym oraz 21. Ogólnopolskim Pucharze Dzieci.

Złote medale w mistrzostwach kraju wywalczyli: Mikołaj Muchowski i Kuba Malec w kata indywidualne, Mikołaj Muchowski i Daniel Majchrzak w en-bu chłopak/chłopak junior i junior młodszy oraz Mikołaj Muchowski, Daniel Majchrzak i Kacper Kański w kata drużynowe. Po srebro sięgnął Mikołaj Muchowski (fuku-go juniorów), a brąz Natalia Rojek (fuku-go juniorek), Daniel Majchrzak (kumite juniorów) oraz drużyna: Michał Pyszniak, Czarek Osieł, Artur Łój (kumite senior i młodzieżowiec).BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here