Lubelska Wyżyna IT rosła w siłę

Pokazy robotów, warsztaty z drukowania 3D, a także prelekcje związane z asystentem głosowym, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników tegorocznej, siódmej już edycji konferencji Check IT, organizowanej przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta w Lublinie w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT.


Wydarzenie, które w halach Targów Lublin SA na zaplanowano na 11 marca, skierowane jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, w szczególności do klas informatycznych.

– Celem konferencji jest zainteresowanie młodzieży informatyką i kierunkami pokrewnymi; przekonanie uczniów, że warto studiować na lubelskich uczeniach, a także podkreślenie atrakcyjności dynamicznie rozwijającej się lubelskiej branży IT. W ramach konferencji Check IT odbędzie się także wydarzenie skierowane do uczniów szkół podstawowych Check IT Junior – mówi dr Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta w Lublinie.

W programie konferencji „Check IT przewidziano szereg prelekcji i warsztatów z zakresu informatyki oraz prezentację zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Podczas wydarzenia będzie funkcjonować Strefa Technologii m.in. z robotami, dronami, drukarkami 3D oraz kamerami termowizyjnymi.

Konferencja jest konsekwencją dynamicznego rozwoju branży IT w Lublinie. Powstała w odpowiedzi na problem wzrastającego zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę i zdolnych programistów. W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 2000 osób z regionu, a także sąsiednich województw.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja zarówno na konferencję, jak i warsztaty.

Szczegółowy program, a także informacje na temat zapisów, zostały zamieszczone na stronie http://www.checkit.lublin.eu/ Nie warto zwlekać z zapisami, ponieważ o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here