Lubelskie drogi do wolności

Spółka Lubelskie Dworce z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości organizuje konkurs plastyczny „Lubelskie drogi do Wolności”. Do wygrania cenne nagrody. 35 najlepszych prace zostanie zaprezentowanych na wystawie w budynku dworca autobusowego w Lublinie.

– Celem konkursu jest podkreślenie roli Lublina i naszego województwa w procesach budowania niepodległości kraju. Nasz region był nie tylko świadkiem, ale i sprawcą wydarzeń, które kształtowały wolną Polskę – mówi Magdalena Kaczanowska rzecznik prasowy Lubelskich Dworców.

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie wszystkich typów szkół. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką, ale jej maksymalny format to A3. Prace można przynosić osobiście do siedziby Lubelskich Dworców lub przesłać pocztą na adres: ul. Nadstawna 2, 20-120 Lublin, koniecznie z dopiskiem „konkurs plastyczny”. Organizatorzy czekają do 9 listopada 2018 roku.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 16 listopada 2018 roku na stronie www.lubelskiedworce.pl. – Do wygrania atrakcyjne nagrody: sprzęt sportowy i gry edukacyjne. Natomiast klasa, z której największa liczba prac uczniów zostanie zakwalifikowana na wystawę, otrzyma bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000 zł. (EM.K.)