Lubelskie Lwy pożarły konkurentów

Po wielu miesiącach zmagań i rywalizacji zespół Lubelskie Lwy z Wydziału Ekonomicznego UMCS wygrał prestiżową symulację biznesową GMC Poland. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Global Management Challenge w Katarze, które odbędą się już w kwietniu br.
Global Management Challenge to rozbudowana symulacja biznesowa prowadzona z elementami rywalizacji. Tegoroczna edycja zgromadziła 320 drużyn, reprezentujących ośrodki akademickie i firmy z całej Polski.
Zmagania trwały kilka miesięcy. W tym okresie zespoły musiały podjąć ponad 70 decyzji dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem, a w szczególności decyzje ws. marketingu, wielkości i struktury asortymentowej produkcji, logistyki, polityki cenowej czy polityki personalnej firmy. Wyznacznikiem jakości podjętych decyzji był wynik inwestycyjny, który odzwierciedlał wycenę firmy oraz wielkość dywidend wypłacanych akcjonariuszom.
Lubelskie Lwy z Wydziału Ekonomicznego UMCS: Łukasz Kalinowski, Arkadiusz Bernat, Marcin Podleśny i Tomasz Kowalczyk – to studenci drugiego roku studiów II stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość.
Oprócz Lubelskich Lwów Wydział Ekonomiczny UMCS reprezentował zespół Best Company (Łukasz Gałan, Wojciech Gąska, Ewelina Nawrocka), który w ostatecznej rozgrywce zajął czwarte miejsce. MG