Lubelskie MPK znów najlepsze w kraju

MPK w Lublinie po raz drugi z rzędu zostało zwycięzcą Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej, zostawiając w pokonanym polu prawie 100 przewoźników z całego kraju.

Organizatorem rankingu jest Polska Agencja Przedsiębiorczości, a przedsiębiorstwa ocenia kapituła złożona z ekspertów ds. gospodarki i komunikacji. Pod uwagę brane są m.in. m.in. standard posiadanego taboru, wprowadzone innowacje branżowe, działania edukacyjne, standard posiadanego taboru i jego średni wiek, nakłady na szkolenie pracowników oraz wykorzystanie funduszy unijnych. Lubelskie MPK na czele rankingu znalazło się po raz drugi z rzędu. Warto dodać, że lubelski przewoźnik miejski jako jedyny w kraju w ubiegłym roku wypracował zysk.
To kolejne w tym roku laury dla lubelskiego MPK. Przed dwoma miesiącami lubelska spółka została po raz kolejny wyróżniona tytułem „Pracodawca przyjazny pracownikom” w konkursie organizowanym pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, a na początku tego roku otrzymała inny prestiżowy certyfikat „Solidna Firma”.
BCH