Lubelskie na pierwszym miejscu

Województwo lubelskie wygrało klasyfikację Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2016 w zapasach dziewcząt. Podczas zawodów rozegranych w Olsztynie reprezentantki naszego regionu zdobyły aż 12 medali, w tym złoty, dwa srebrne i dziewięć brązowych.
Na najwyższym stopniu podium stanęła Klaudia Cyzio z Suplesu Kraśnik w wadze do 43 kg. Drugie miejsca zajęły Wioleta Giers (46 kg) oraz Aleksandra Łysomirska (49 kg), zawodniczki Cementu Gryfa Chełm.
Brązowe medale zdobyły: Jagoda Kulesza z LUKS-u Stróża, Magdalena Sadło z Armat Stoczek Łukowski, Edyta Czarna z Olimpu Janów Lubelski, Natalia Stanek z Sokoła Lublin, Aleksandra Maziarczyk z Lidera Zamość oraz Martyna Dubij i Patrycja Dudek z Cementu, a także Renata Nieściur i Patrycja Gil z Suplesu.
Punktację klubową wygrał Suples przed Cementem. Sokół zajął 7-8 miejsce.
W klasyfikacji województw lubelskie aż o 100 punktów wyprzedziło zachodniopomorskie.