Lubelskie projekty nagrodzone

Kolorofon zbudowany przez 9-letniego Kamila Wrońskiego oraz zdalnie sterowany samochód, skonstruowany przez studentów Politechniki Lubelskiej z ekipy Sterowanie24.pl, to zwycięskie projekty w konkursie firmy Kradex. Celem konkursu było najciekawsze wykorzystanie obudowy marki Kradex w amatorskim projekcie urządzenia elektronicznego. Wręczenie nagród odbyło się 13 września na targach Energetab w Bielsku-Białej.
W połowie sierpnia zaczęła się walka o głosy internautów. Szale zwycięstwa przechylały się to na jedną, to na drugą stronę. Obydwaj finaliści szukali głosów u swoich znajomych, rodziny, na portalach elektronicznych i uczelnianych, apelowali w mediach. Ich prośby dotarły do ponad 31 tysięcy osób, z czego ponad 900 oddało głosy. Rywalizacja trwała do samego końca i dosłownie rzutem na taśmę zwycięski projekt uzyskał przewagę zaledwie 37 głosów – mówi Robert Męcina, kierownik ds. handlowych Kradex.
Będąc pod wrażeniem zaangażowania obydwu stron i wyrównanej konkurencji, organizatorzy wspólnie z firmą Eltron (fundatorem nagród) podjęli decyzję, że obydwie finałowe prace znajdą miejsce na ekspozycji w czasie targów Energetab i obydwaj finaliści zostaną nagrodzeni voucherami o wartości 750 zł na zakupy w Eltron.

Czy wyróżniają się lubelskie projekty? Pojazd ekipy Sterowanie24.pl może być kierowany przez Internet na stronie: http://sterowanie24.pl/steruj/do.m Z uwagi na to, iż całość do sterowania wykorzystuje sieć internet, po włożeniu w uchwyt telefonu (który w głównej mierze służy do stremowania obrazu) możliwy jest zasięg globalny.
Kamil zaś w obudowę Z1W firmy Kradex umieścił 3-kanałową iluminofonię na halogen 230V, czyli popularny kolorofon.
– Gratulujemy pomysłowości, umiejętności konstrukcyjnych i imponującej walki o głosy. Liczymy, że zaprezentowane na stoisku prace wpadną w oko jakiemuś profesjonaliście i będzie to dla uczestników konkursu szansa na początek kariery − podsumowuje Męcina.
MG