Lublin dla zakochanych

Lublin zadbał w tym roku o swoich zakochanych mieszkańców i na walentynki przygotował wiele atrakcji. Można się modlić, a nawet strzelać, nie mówiąc o masie romantycznych propozycji
11 i 12 lutego PTTK zaprasza zakochanych na walentynkowy spacer. Przewodnicy poprowadzą nas po romantycznych zaułkach Starego Miasta i Czwartku. W trakcie wycieczki będzie można m.in. dowiedzieć się, w którym kościele ślub brał Bolesław Prus, dlaczego obrączki kupowano kiedyś w sklepie jubilerskim Aleksandra Kalickiego, zostaną zdradzone miłosne sekrety Henryka Wieniawskiego, itp. W planach jest także odwiedzenie miejsc z relikwiami św. Walentego. Spacer zakończy się degustacją „miłosnych eliksirów” w kawiarni „Pożegnanie z Afryką”. Cena wycieczki 20-22 zł od osoby. Początek spaceru w podane dni o godz. 13 na placu Archikatedralnym.
Jedni do kościoła, inni na bal
Księża z kościoła pw. św. Pawła, w którym znajdują się największe na świecie relikwie świętego Walentego, zapraszają 14 lutego o godzinie 18.30 na mszę o miłość. Po liturgii zostaną poświęcone pierścionki zaręczynowe, a narzeczeni otrzymają specjalne błogosławieństwo.
Wszyscy, którzy chcą spędzić walentynki w tradycyjny sposób, mogą wybrać się 14 lutego np. na kolację do Christ Restaurant przy ul. Kazimierza Wielkiego 8. Wykwintna kolacja z lampką wina kosztuje 109 zł. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.
Podobną ofertę przygotował Hotel Victoria. Za 139 zł 14 lutego będzie można zjeść tam romantyczną kolację walentynkową przy świecach w specjalnie zaaranżowanym na święto zakochanych wnętrzu. Nie tylko na kolację zaprasza hotel Europa. Za 589 zł można nabyć walentynkowy pakiet, w skład którego wchodzą: kolacja, nocleg w pokoju dwuosobowym o podwyższonym standardzie, a rano: siłownia i śniadanie. Oferta ważna od 10 do 19 lutego.
Z kolei Hotel Pod Kasztanami (Krężnicka 96A) przygotował bal walentynkowy. Koszt to 125 zł od osoby. W cenie znajduje się bogate menu. Zagra zespół Simon.
Zajazd Gościnny (Konopnica 163D – przedłużenie alei Kraśnickiej) oferuje swoim gościom kolację walentynkową w cenie 49 zł od osoby.
Kuszą i puby
W „Dom Złotnika” na Starym Mieście 14 lutego wystąpi grupa Poławiacze Pereł ze sowim pokazem „Zakochani w Improv”. Wieczór tylko dla par. Informacje na temat godziny itp. będą podane na stronie grupy kilka dni przed wydarzeniem.
Swoją ofertę przygotował jeden z ostatnio popularnych „escape room’ów” – „45 minut” przy ul. Sądowej 2, organizujący gry polegające na wydostaniu się z pokoju za pomocą rozwiązywania zagadek. Z okazji święta zakochanych ogłosił specjalny konkurs na „fanpage’u”. Nagrody będzie można wykorzystać od 10 do 14 lutego br.
Z kolei klub Rzut Beretem przy ul. Hempla zaprasza do siebie na walentynki zarówno pary, jak i samotnych, już 11 lutego. Wejście do godz. 22.00 za darmo, ale obowiązują wcześniejsze zapisy na liście na Facebooku. Start – 17.00.
Narkotykowe szaleństwo itd.
Centrum Kultury przy u. Peowiaków oferuje film klasy B z cyklu „Najlepsze z Najgorszych”. Specjalnie na walentynki zaplanowano film pt. „Narkotykowe szaleństwo”. Pełen przerysowanej gry aktorskiej, czarno-białych postaci i niezamierzonego humoru, zdumiewający film, współfinansowany przez konserwatywne organizacje katolickie i rząd Stanów Zjednoczonych. Z czasem, wbrew intencji twórców, stał się kultowy w kręgach hipisowskich. Po prostu szaleństwo! Bilety w cenie 5 zł są do nabycia w kasie Centrum Kultury lub telefonicznie. Film zacznie się o godzinie 19 w sali kinowej.
Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego zaprasza 14 lutego na ratunkową komedię walentynkową, czyli „Mayday2”. To przezabawna opowieść o sympatycznym taksówkarzu, który ma 2 domy z dwiema pięknymi żonami i dziećmi. Fantastyczna gra aktorska i fabuła rozbawi do łez wszystkich zakochanych. Ceny biletów wahają się od 80 do 100 zł. Można je kupić za pośrednictwem strony KupBilecik.pl. Spektakl rozpocznie się o godz. 19 i potrwa dwie godziny.
Z kolei Centrum Spotkania Kultur zaprasza na spektakl Krystyny Jandy – „Weekend z R”. To szalona komedia zrealizowana w niekonwencjonalnej interpretacji. Sztuka wystawiana jest przez aktorów m.in. „Och-Teatr”. Reżyserka i aktorka o swoim dziele powiedziała: „Zrobiliśmy to dla naszych przyjaciół, którzy cierpią na sezonową depresję”. Moim skromnym zdaniem nie trzeba być nawet lekko przygnębionym, by delektować się profesjonalizmem tego spektaklu oraz znakomitą grą aktorską i świetnie się przy tym bawić”. Spektakl będzie można zobaczyć o 17.30 i o 20.30. Ceny biletów wahają się do 75 zł do 135 zł.
Ciekawą i nietypową ofertę przygotowała strzelnica w Bychawie. Specjalnie dla zakochanych spragnionych mocnych wrażeń, par i singli, młodszych i starszych tylko tego dnia będą dostępne wyjątkowe pakiety i vouchery upominkowe w promocyjnych cenach. Ich liczba jest ograniczona. Można je rezerwować pod numerem 500 467 169. Strzelnica 14 lutego będzie dostępna w godzinach 12-20.
Joanna Niećko