Lublin gościł Polską Ligę Zapaśniczą!

W czwartek w Lublinie odbył się pierwszy turniej Polskiej Ligi Zapaśniczej. W hali przy Al. Zygmuntowskich rywalizowało sześć zespołów, a kibice mieli okazję zobaczyć największe gwiazdy polskich zapasów, z brązowym medalistą igrzysk olimpijskich Tadeuszem Michalikiem oraz brązową medalistką mistrzostw świata Katarzyną Krawczyk na czele.

– To był wspaniały dzień, a poziom pojedynków był bardzo wysoki. Przed rundą rewanżową, która odbędzie się w listopadzie, nie wiadomo kto wystąpi w finałowej czwórce. Nikt nie miał wątpliwości, że drużynowa rywalizacja w ramach Polskiej Ligi Zapaśniczej dostarczy naszym odbiorcom wielu fantastycznych emocji i pozwoli promować zapasy – ocenia zawody Andrzej Supron, były mistrz świata, srebrny medalista igrzysk olimpijskich, obecnie prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

W turnieju udział wzięły Mazowsze Wrestling Team, AKS Białogard, Zapasy Rzeszów, MKZ Unia Racibórz, KS Sobieski Poznań, Panthers Wrestling Team. Drużyny składają się z dziewięciu zawodników – trzech kobiet, trzech mężczyzn rywalizujących w stylu klasycznym i trzech mężczyzn ze stylu wolnego.

W trakcie lubelskiego turnieju każda z drużyn wzięła udział w dwóch meczach i, co ciekawe, każda zanotowała jedną porażkę i jedno zwycięstwo. Najwyższą wygraną zanotowali zapaśnicy ekipy Mazowsze Wrestling Team, którzy pokonali Panthers Wrestling Team 7:2. Aż cztery mecze zakończyły się jednopunktową wygraną, co pokazuje, jak bardzo wyrównana była rywalizacja na lubelskich matach.

Organizację pierwszego turnieju w Lublinie wsparło Województwo Lubelskie w ramach promocji gospodarczej województwa, a także Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

Rundę rewanżową PLZ zaplanowano pod koniec listopada, a finał – z udziałem czterech najlepszych zespołów – odbędzie się w grudniu. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here