Lublin informatyką stoi

O perspektywach branży IT przekonywać nie trzeba. Było to dobrze widać na konferencji ITNonStop Beyond the Horizon, zorganizowanej w minioną środę, 23 listopada w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przez firmę DataArt. Prelekcji słuchały tłumy zainteresowanych tą branżą.
O tym, że Lublin jest miastem sprzyjającym informatycznemu rozwojowi, przekonywał Maciej Zaporowski, kierownik referatu ds. współpracy ze środowiskiem naukowym w Wydziale Strategii i Obsługi Inwestorów ratusza.
– IT w Lublinie jest dziś trwale zadomowione. Mamy projekt Lubelska Wyżyna IT. Od lat zachęcamy przyszłych studentów do wybierania informatyki na jednej z pięciu lubelskich uczelni. Wskazujemy ścieżkę kariery przez studia, pracę w firmie, po własne projekty. Aktywnie współpracujemy z uczelniami i pracodawcami – mówił Maciej Zaporowski. Program wspierania IT w Lublinie trwa do 2020 roku.

Andrzej Wojdyga i Maciej Miłosz z DataArt opowiadali o technologii Salesforce (chmurze obliczeniowej przydatnej w pracy programistycznej). Trudności inżynieryjne i sposoby na ich pokonanie przy tworzeniu marsjańskiego łazika przybliżyli pasjonatom robotyki Marcin Maciejewski i Krzysztof Kruk z Politechniki Lubelskiej.
BCH