Lublin i Lubelskie jak malowane

Nagrodzone zdjęcie i jego autor Artur Georgiew z żoną i wicemarszałkiem Krzysztofem Grabczukiem

Lubelskie i Lublin są przepiękne! Tak najkrócej można podsumować VI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie!”, organizowany przez Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. W ubiegły czwartek poznaliśmy laureatów.


W konkursowe szranki stanęło aż 71 autorów nie tylko z Lubelszczyzny, ale z całej Polski , którzy nadesłali blisko 320 zdjęć. Nagrody i wyróżnienia przyznano szesnastu osobom.
W kategorii „Fotografia dokumentacyjna” całe podium wypełnili lublinianie. Wygrał Artur Georgiew ze zdjęciem przedstawiającym parę zakochanych oglądających pokaz kolorowych fontann na odnowionym placu Litewskim.
– Zdjęcie wykonałem latem. Późnym wieczorem wybrałem się z żoną na plac Litewski obejrzeć pokaz fontann. Moją i małżonki uwagę przykuła para zakochanych stojąca na krawędzi jednego z basenów – mówi o zwycięskim zdjęciu Artur Georgiew, który w poprzedniej edycji marszałkowskiego konkursu znalazł się wśród wyróżnionych, a którego prace można oglądać na jego prywatnym profilu na Facebooku .
Drugie miejsce zajął Piotr Żydek, który uchwycił w migawce Centrum Spotkań Kultur i plac Teatralny w Lublinie podczas pokazów balonowych, a trzecie Krzysztof Stachura za zdjęcie przedstawiające kino letnie na dachu Tarasów Zamkowych. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Michał Fandysz za fotografię „Nad zalewem w Krasnobrodzie”.
W kategorii „Fotografia artystyczna” pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Piekarska za cykl „Konie z Janowa Podlaskiego”, drugie Bogusław Pupiec za „Jesień na polach Roztocza”, a trzecie Ireneusz Wnuk za „Lublin widziany nocą z Wieży Trynitarskiej”. Wyróżnienia dostali: Paweł Bujara za „Zagubione w śniegu”, zimowy krajobraz z Roztocza”, Wojciech Chudzik za „Szumy na Tanwi”, Adam Filipiuk za „Dyniowe pole w okolicach Wisznic”, Grzegorz Nowacki za „Zachód słońca nad jeziorem Firlej” i Jan Oleszczuk za „Zwierzyniecką impresję z kościółkiem na… i w wodzie”.
W kategorii „Fotografia reportażowa” zwyciężył Tadeusz Żaczek za cykl: „Lubelskie prawosławie (Gnojno, Jabłeczna i Sławatycze nad Bugiem)”. Druga nagroda przypadła Andrzejowi Mikulskiemu za „Obrazki z lubelskiego Śródmieścia”, a trzecia Wojciechowi Chudzikowi za „Festiwal Kolorów w Zamościu”. Chudzik otrzymał także wyróżnienie za „Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie”. Jury w tej kategorii postanowiło wyróżnić również Urszulę Krzemińską za „Inaugurację sezonu motocyklowego w Dęblinie” i Małgorzatę Ostasz-Szeligę za „Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Łęcznej”.
Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia znalazły się w kalendarzu Województwa Lubelskiego na rok 2018. Zdjęcia możne obejrzeć także w holu Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Grottgera oraz na naszej stronie internetowej. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here