Lublin rozkwitnie

Wzdłuż al. Tysiąclecia znów stanie dziesięć wysokich, czarnych donic z petuniami, wilczomleczami i paciorecznikami

W ostatnich dniach ratusz rozstrzygnął dwa przetargi dotyczące ukwiecenia Lublina.

O łąki kwietne przy ul. Bernardyńskiej, w okolicach Zalewu Zemborzyckiego czy przy pętli autobusowej na ul. Wojciechowskiej oraz o łany słoneczników na rondzie im 100-lecia KUL i w pasie drogowym ul. Jana Pawła II na Czubach (na 100. rocznicę urodzin naszego Papieża) zadba firma „Hortus” z Lublina, która pokonała trzech oferentów, podejmując się wykonania zadania za kwotę: 175 356,24 zł brutto.

Z kolei kwiaty w skrzynkach i donicach posadzi Sławomir Maziarz z Kraśnika, chociaż oferta jego firmy była najdroższa (157 987, 62 zł). Starający się o przetarg „Hortus” z Lublina został zdyskwalifikowany, bo zabrakło mu punktów związanych z doświadczeniem zawodowym osoby nadzorującej wykonanie prac. Donice z kompozycjami kwiatowymi (ciemnoniebieskie i różowe petunie oraz pnącze wilca ziemniaczanego) zawisną na słupach oświetleniowych wzdłuż deptaka, ul. Królewskiej, na Rynku i przy placu Zamkowym.

Na barierkach, wzdłuż pasa dzielącego ul. Jana Pawła II (na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Filaretów, w skrzynkach pojawią się białe i czerwone, zwisające pelargonie bluszczolistne, uzupełnione żółtymi aksamitkami (244 sztuki). Wzdłuż ul. Lubartowskiej w skrzynkach zostaną posadzone wilczomlecze, szkarłatna trawa – rozplenica japońska, różowa petunia kaskadowa i wilce (1220 sztuk roślin).

Urzędnicy chcą, by w różnych punktach miasta pojawiły się mniejsze i większe kwietne piramidy obsadzone barwnymi petuniami (3 400 sadzonek). Powrócą też wysokie, plastikowe donice z roślinami. Wzdłuż al. Tysiąclecia stanie dziesięć wysokich czarnych donic, z petuniami kaskadowymi, wilczomleczami i wysokimi nawet do 1,5 metra paciorecznikami o różowych kwiatach (160 sztuk roślin). Z kolei dziesięć kolorowych donic wzdłuż ul. Muzycznej ponownie będzie zachwycało kwiatowymi kompozycjami z petunii, ozdobnych traw i wilczomleczy (130 roślin).

Wzdłuż ul. Świętoduskiej postawionych zostanie 5 czarnych donic z petuniami i kwitnącymi na różowo paciorecznikami (55 sztuk roślin). Wzdłuż ul. Bernardyńskiej w czterech donicach także zakwitnie 40 sztuk petunii. EK