Lublin zaprasza na spacery

W ramach cyklu „Przeżywaj historię” w tym tygodniu kolej na bezpłatne zwiedzanie wystaw Ośrodka „Brama Grodzka Teatr NN”. W programie kwietniowych turystycznych atrakcji jest też oglądanie zakamarków Lublina z przewodnikiem.
Z okazji urodzin miasta muzea, ośrodki kultury, kościoły, instytucje badawcze i placówki zajmujące się Lublinem na nowo otwierają się dla mieszkańców. W czasie specjalnych, bezpłatnych tygodni tematycznych udostępnią swoje ekspozycje, prezentując zbiory oraz dokumenty związane ze wszystkimi etapami rozwoju Lublina. W ramach sezonu „Przeżywaj historię” w kwietniu będzie można bezpłatnie zwiedzić m.in. znajdującą się w Bramie Grodzkiej wystawę „Lublin. Pamięć miejsca”. Terminy bezpłatnych wejść to 3 kwietnia (poniedziałek), godz. 14.00 i 4 kwietnia (wtorek), godz. 14.00. Rezerwacja miejsc mailowo: edukacja@tnn.lublin.pl i telefonicznie 81 532 58 67. Kolejnym punktem w ofercie darmowego zwiedzania jest wizyta w Domu Słów na ulicy Żmigród 1. Konieczna rezerwacja: telefonicznie 605 070 042, 81 534 52 33 lub monika.czapka@gmail.com. Terminy bezpłatnego zwiedzania: 3-4 kwietnia, godz. 10.00 i godz. 16.00; 5 kwietnia, godz. 12.00 i godz. 16.00, 5 kwietnia, godz. 12.00, godz. 16.00 i 8 kwietnia, godz. 10.00 i godz. 12.00. W Domu Słów zobaczyć można m.in. prawdziwe stare maszyny drukarskie, zecernię czy wystawę poświęconą niezależnemu ruchowi wydawniczemu.

Z przewodnikiem na spacer

W ramach sezonu Lublin 7000 w kwietniu nasi czytelnicy mogą wybrać się na darmowy spacer z przewodnikiem. To początek cyklu cotygodniowych spacerów, które będą odbywały się do października. Tematyka każdego ze spotkań to osobna opowieść o Lublinie ( m.in. wyprawa szlakiem cerkwi czy lubelskiej secesji). Jeden z pierwszych spacerów odbędzie się już w najbliższą sobotę, 08 kwietnia. Na darmowy spacer zaprasza Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze”. Temat spotkania to „Lublin bardów i poetów”. Początek spacerów o godzinie 10.00 i 13.00 na placu Zamkowym, przy schodach. Obowiązują zapisy: lublin.nieodkryty@interia.pl . Organizatorzy przewidzieli 35 miejsc. Na niektórych spacerach atrakcją będzie oprowadzanie w strojach historycznych czy spotkania z jakimiś postaciami związanymi z tematyką spaceru. (EM.K.)