Lublinianie nie lubią wyrzucać starych mebli

Wizyty domowe to jeden ze sposobów, by jak najlepiej poznać potrzeby klientów. Jakie wnioski nasuwają się po badaniach jakościowych, które na zlecenie IKEA przeprowadziła w Lublinie jedna z firm badawczych? Lublinianie nie lubią wyrzucać starych mebli! Podczas zakupów bardzo ważny jest dla nas stosunek jakości do ceny danego produktu, ale wciąż sama cena jest najistotniejsza.
W mieszkaniach, które odwiedzili ankieterzy, widzieli wiele różnych mebli z poprzednich domów i mieszkań. Lublinianie nie lubią wyrzucać starych mebli. Przed potrzebami związanymi ze zmianą wystroju wnętrz stawiamy potrzeby dzieci. Priorytetem w zakresie dodatkowych wydatków są też hobby oraz wakacje.
Jeśli już kupujemy meble, bardzo ważny jest dla nas stosunek jakości do ceny danego produktu, ale wciąż sama cena jest bardzo istotna.
Wolny czas spędzamy głównie na zewnątrz – jeździmy na rowerze, zaglądamy do swoich ogródków działkowych, czasami do centrów handlowych. Zimą lublinianie siedzą głównie w domu, m.in. oglądając telewizję.

SALON

* Mieszkańcy odwiedzonych domów i mieszkań robią „wszystko” w salonie; spędzają tam razem czas.
* Wielofunkcyjny całodobowy pokój jest niezbędny w małych mieszkaniach.
* Miejsce do przechowywania jest koniecznością w dużym pokoju (nawet jeśli mieszkańcy mają więcej pokoi w swoim mieszkaniu lub domu i więcej mebli do przechowywania w innych pomieszczeniach i pokojach). Sofa i TV są królami salonów (dużych pokoi). Duża sofa jest bardzo ważna!
* Jedzenie (zwłaszcza z rodziną czy przyjaciółmi odbywa się w salonie, szczególnie jeśli mówimy o przyjęciach.
KUCHNIE
* Sporo mebli wykonanych przez stolarza czy też firmy zajmujące się stolarką i wykonywaniem mebli na wymiar.
* W kuchni się gotuje, a jada czasami.
SYPIALNIA
* Tu zaobserwowano raczej stare meble z poprzednich domów.
* W sypialni nie tylko się śpi, ale również pracuje.
ŁAZIENKA
* Tu króluje funkcjonalność i praktyczność.
* Nie jest to miejsce, w którym spędza się czas.
POKOJE DZIECIĘCE
* Potrzeby dzieci to priorytet, a więc i pokoje dziecięce są priorytetem, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz.