Lublinianie na „Drogach Wolności”

Mieszkańcy kolejnych lubelskich dzielnic bawili się na piknikach w ramach wydarzenia „Drogi Wolności”.


Na dzielnicowych festynach z okazji tegorocznych obchodów rocznicy Lubelskiego Lipca ’80 w ubiegłym tygodniu spotykali się mieszkańcy Kośminka (13 lipca), Felina (14 lipca) i Czubów Południowych (15 lipca).

Dzielnicowe spotkania na rodzinnych festynach z muzyką i filmem spodobały się lublinianom – w każdym pikniku uczestniczyło ponad dwa tysiące osób. Atrakcjami, do których ustawiały się kolejki najmłodszych, były dmuchane zamki i trampoliny. Z okazji trwającego mundialu odbyły się też cieszące się dużym zainteresowaniem rozgrywki „gigantycznych piłkarzyków” – uczestniczyły w nich pięcioosobowe drużyny.

Wieczornymi atrakcjami, oprócz koncertów i projekcji filmu „Volta”, były pokazy żonglerki ogniem, przygotowane przez Fundację Sztukmistrze.

Ostatni dzielnicowy koncert odbędzie się 20 lipca (piątek) na LSM, w wąwozie przy SP nr 22 Z kolei 21 lipca (sobota) na placu Zamkowym będzie miał miejsce koncert finałowy wydarzenie „Siła kobiet” z udziałem polskich gwiazd sceny muzycznej: Kayah, Katrzyny Nosowkiej, Moniki Brodki i Pauliny Przybysz. (EM.K.)