Lublinianie nie zawiedli na ringu w Łęcznej

Puchar dla najlepszego zawodnika sobotniego meczu od Dariusza Dumkiewicza, zastępcy prezesa Zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka SA d/s rozwoju odebrał lublinian Jakub Dziwina, który przez RSC w 3. rundzie pokonał Szymona Króka z SKB Energa Czarnych Słupsk

W towarzyskim spotkaniu, rozegranym w ramach XXI Barbórkowego Turnieju Bokserskiego, Gwarek Łęczna pokonał w sobotę przed własną publicznością 6:3 SKB Energa Czarnych Słupsk. W zespole z Łęcznej udanie występowali boksujący gościnnie lublinianie: Jakub Dziwina i Karol Poleszak.


Dziwina, były mistrz Polski młodzików i kadetów, brązowy medalista ostatniego czempionatu juniorów bez problemów uporał się z Szymonem Krókiem, wygrywając w 3. rundzie przez RSC. Pięściarz Berej Boxing został uznany najlepszym zawodnikiem meczu!

Problemów z pokonaniem rywala, Patryka Budysia, który w sobotę toczył 48. pojedynek w karierze nie miał też Karol Poleszak. 20-latek swoją 30. walkę w karierze wygrał jednogłośnie. Sponsorem głównym turnieju, w ramach którego oprócz pojedynków meczowych odbyło się także 10 walk sparingowych (z udziałem m.in. reprezentantów Avii Świdnik i MKS Kalina) był Lubelski Węgiel Bogdanka SA. BAS

Lublinian Karol Poleszak udanie uczcił w sobotę swój jubileusz na ringu. W 30 walce w karierze zawodnik, do niedawna reprezentujący Klub Sportowy Paco pokonał bez problemów Patryka Budusia z SKB Energa Czarnych Słupsk.