Lublinianie stoczyli pasjonujący, zwycięski bój z Rycerzami z Rydzyna

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin pokonali w pierwszym meczu półfinałowym II ligi Rycerzy Rydzyna 77:74 i są o krok od awansu na zaplecze Energa Basket Ligi. By tak się stało lublinianie muszą odnieść nad rywalami jeszcze jedną wygraną.

Sobotnie spotkanie, pierwsze w półfinale II ligi, było niezwykle emocjonujące, a rywale okazali się dość wymagającym przeciwnikiem dla podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego. Rycerze po dwóch kwartach wygrywali już różnicą 16 punktów (46:30).

Po przerwie nasi nie zrezygnowali jednak z walki. Szaleńcza pogoń powiodła się. Na półtorej minuty przed końcem po rzucie Karola Obarka lublinianie objęli prowadzenie (71:70), którego nie oddali już do końca. – To był bardzo emocjonalny mecz. Emocje przeważyły szczególnie w pierwszej połowie nad naszym rozsądkiem. Dlatego do przerwy było jak było. Sytuacja wracała powoli do normalności w drugiej odsłonie. Na szczęście starczyło nam czasu, żeby wygrać. Oczywiście nie spodziewaliśmy się, że rywale na początku nam aż tak odskoczą, ale najważniejsze, że to my wyszliśmy zwycięsko z tego starcia. Jest to jednak dopiero pierwszy krok, więc jeszcze nie można się cieszyć – mówił po meczu trener Przemysław Łuszczewski.

Kolejne spotkanie odbędzie się 15 maja. Jeśli U!NB AZS UMCS Start II pokona na wyjeździe rywali, to awansuje do finału i zapewni sobie grę w I lidze. Jeśli lepsi będą Rycerze, o tym który z zespołów otrzyma promocję do wyższej klasy rozgrywkowej zadecyduje trzecie spotkanie, 19 maja w Lublinie. BAS

U!NB AZS UMCS Start II Lublin – Rycerze Rydzyna 77:74 (18:28, 12:18, 20:13, 27:15)

U!NB AZS UMCS Start II: Myśliwiec 16 (9 zb), Gospodarek 15 (2×3), Obarek 12 (3×3), Wiśniewski 10 (12 zb.), Wąsowicz 5 oraz Nycz 14 (3×3), Pszczoła 3 (1×3), Waniewski 2.
Rycerze: Chanas 27 (5×3), Samolak 16 (3×3), D. Bręk 12 (4×3), M. Bręk 5, Milczyński 3 (1×3, 11 zb.) oraz Nawrocki 8 (1×3), Krówczyński 3 (1×3), Domagała.