Lublinianka gra dalej, KS Lublin niestety odpadł

Z dwóch lubelskich zespołów, uczestniczących w 2. rundzie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu, do kolejnej rundy awansowała tylko Lublinianka, pokonując w Bychawie 3:1 Granit. KS Lublin, złożony z byłych ligowców, a nawet reprezentantów Polski (Grzegorz Bronowicki), nie dał rady w Świdniku czwartoligowemu POM Iskra Piotrowice, przegrywając 1:3.
KS Lublin, rewelacja poprzednich edycji pucharowych rozgrywek, dość pechowo przegrał mecz z zespołem z Piotrowic, tracą dwie bramki już w doliczonym czasie zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy, a także nie wykorzystując wielu znakomitych sytuacji. Aż pięciokrotnie piłka po strzałach zawodników KS Lublin odbijała się od słupka lub poprzeczki bramki rywali!
Oldboje wyszli na prowadzenie w 35. minucie. Grzegorz Bronowicki, były reprezentant Polski, piłkarz między innymi Górnika Łęczna i Legii Warszawa, jak za swoich najlepszych czasów z prawej strony boiska wjechał w pole karne, położył jednego z obrońców POM i… zagrał do Jacka Ziarkowskiego. Były gracz m.in. świdnickiej Avii, Hetmana Zamość i ekstraklasowej Odry Wodzisław, ograł kolejnego z piłkarzy gości i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.
Radość ze strzelonej bramki nie trwała jednak długo. Goście ruszyli z kontrą. Kamil Orłowski wstrzelił piłkę w pole karne, trafiając przypadkowo w rękę Pawła Pranagala. Mimo protestów sędzia (najsłabszy aktor środowego widowiska) podyktował „11”, która na bramkę zamienił Michał Orłowski. Już w doliczonym czasie „Diabeł” trafił po raz drugi i po pierwszej części POM niespodziewanie prowadził 2:1.
W drugiej połowie piłkarze KS Lublin za wszelką cenę dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Mimo wielu dogodnych sytuacji, nie udało się odrobić strat. W końcówce za to jedną z nielicznych kontr ponownie wykorzystali goście.
POM Iskra wygrał z byłymi ligowymi gwiazdami 3:1 i awansował (zupełnie niezasłużenie!) do kolejnej rundy. BAS

W meczu czwartoligowej Lublinianki w Bychawie z Granitem, dziewiątym zespołem lubelskiej klasy okręgowej, losy awansu do kolejnej rundy rozstrzygnęły się już do przerwy. Po 45. minutach podopieczni trenera Grzegorza Białka prowadzili 3:0, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Rafał Stępień oraz raz Kewin Okoń. W drugiej połowie lublinianie mimo wielu dogodnych okazji goli już nie zdobyli. Warto odnotować debiut w drużynie z Wieniawy dwóch zawodników urodzonych w 2000 roku. W 70. minucie na boisku pojawił się pomocnik Wiktor Rasiński, a dziesięć minut później bramkarz Arkadiusz Toruń.
W kolejnej rundzie Lublinianka zagra 21 września o godzinie 16:15 na Wieniawie ze Stalą Kraśnik.

KS Lublin – POM Iskra Piotrowice 1:3 (1:2)
KS Lublin: Styżej – Jaroszyński (72 Wej), Ptaszyński, Prasnal, Szynkaruk – Bronowicki, Budka (65 Chmura), Wiącek (65 Kaczmarski), Pranagal – Bugała (55 Sebastianiuk) – Ziarkowski.
POM Iskra: Tracz – Łoska (70 Czajka), Styżej, Bartoszcze, M. Ostrowski – Chrześcjan, K. Orłowski, Gil, Al-Swaid (55 K. Ostrowski), Kaczmarczyk, Fularski – M. Orłowski.
Bramki: 1:0 Ziarkowski 35, 1:1 M. Orłowski 40, 1:2 M. Orłowski 45+2, 1:3 Fularski 90.

Granit Bychawa – Lublinianka 1:3 (0:3)
Lublinianka: Żuber (80 Toruń) – Jesionek, Paździor, Kosiarczyk, Kamola – Okoń (70 Rasiński), Muszyński, Prus, Sobiech, Skoczylas (55 Stefański) – Stępień.
Bramki dla Lublinianki: Okoń 17, Stępień 32, 38