Lublinianka gromi i wzmacnia się

Julien Tadrowski został nowym zawodnikiem Lublinianki! Urodził się 17 maja 1993 roku we Francji. Wychowanek LOSC Lille w swojej dotychczasowej karierze piłkarskiej występował m.in. w Arce Gdynia, Pogoni Szczecin, w barwach której zadebiutował na boiskach ekstraklasy, Górniku Łęczna, Widzewie Łódź, Motorze Lublin, Stali Rzeszów , Stali Kraśnik, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i ostatnio w II-ligowej Pogoni Siedlce, z którą rozwiązał kontrakt na początku lutego.

Nasi czwartoligowcy mają za sobą kolejne gry kontrolne. W piątkowy wieczór w Lubartowie Lublinianka rozgromiła 7:1 Stal Poniatową, lidera lubelskiej klasy okręgowej. Dzień później Świdniczanka przegrała 2:4 z trzecioligową Chełmianką.

Mecz ze Stalą był dla podopiecznych trenera Roberta Chmury już siódmym w okresie przygotowawczym i kolejnym, trzecim z rzędu zwycięskim – wcześniej lublinianie uporali się z POM-Iskrą Piotrowice 2:0 i Powiślakiem Końskowola 2:1 oraz zanotowali trzy  porażki i remis. Wszystkie bramki w piątkowym meczu zespół z Wieniawy zdobył po przerwie.

W piątek Lublinianka pozyskała drugiego w zimowej przerwie zawodnika. Po 24-letnim pomocniku Piotrze Chodziutko, do drużyny dołączył 29-letni obrońca Julien Tadrowski, kibicom w regionie znany z występów w Górniku Łęczna i  Motorze.

Świdniczanka w piątym meczu przegrała po raz pierwszy, ale i rywal w odróżnieniu od poprzednich (z Piaskovią 16:0, Lewartem Lubartów 3:0, Wilgą Garwolin 4:0 i Cisowianką 5:1)  był zdecydowanie najmocniejszy. Na tle Chełmianki, czołowej ekipy III ligi, podopieczni trenera Łukasza Gieresza wypadli bardzo przyzwoicie.

W najbliższy piątek Świdniczanka w sparingowych derby zmierzy się z Avią (w miniony weekend przegrała 0:4 z Polonią Warszawa). Lublinianka w sobotę zagra ponownie w Lubartowie, a jej przeciwnikiem będzie miejscowy Lewart. MAG

Lublinianka – Stal Poniatowa 7:1 (0:1)

Lublinianka: Wójcicki – Futa, Świderski, Ptaszyński, Brzyski, Banachiewicz, Fularski, Niegowski, Paluch, Makowski oraz Lewandowski, Jakimiński, Wadowski, Wójtowicz.
Bramki dla Lublinianki: Paluch 4, Makowski 2, Wadowski.

Świdniczanka – Chełmianka 2:4 (1:2)

Świdniczanka: Kowalczyk (46 Gosik) – Greniuk (46 Kowalski), Żmuda, Pielach, Kursa (60 Kopyciński), Szymala (46 Stępień), Sikora (46 Kucybała), Sypeń (46 Milcz), Szczerba (46 Orzędowski), Zuber (5 Cielebąk), Kotowicz.

Bramki: Sypeń, Kowalski – Piekarski, Myśliwiecki, Wójcik, Kahsay.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here