Lublinianka mistrzynią Europy

Laura Bernat z trenerem Sławomirem Pliszką

Niespełna 16-letnia Laura Bernat, zawodniczka AZS UMCS  Lublin, była faworytką rozgrywanych w Rzymie pływackich Mistrzostw Europy Juniorów na 200 metrów stylem grzbietowym i… nie zawiodła. Podopieczna trenera Sławomira Pliszki wywalczyła złoto z wynikiem 2:10.14, deklasując pozostałe medalistki – srebrną Brytyjkę Katie Shanahan (2:11.27) i Włoszkę Erikę Gaetani (2:11.46).

Bernat do Rzymu jechała z najlepszym tegorocznym czasem. Swoje wysokie aspiracje pokazała już w eliminacjach, w których była najlepsza (2.12.28). Podobnie było w półfinale, z którego zakwalifikowała się do decydującej walki o medale z pierwszym rezultatem (2.11.72).

W finale lublinianka popłynęła jeszcze szybciej (2:10.14) i o ponad sekundę  wyprzedziła Brytyjkę Katie Shanahan i Włoszkę Erikę Gaetani.

Start w Mistrzostwach Europy był dla Laury Bernat generalnym sprawdzianem przed XXXII Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.  Najmłodsza nasza olimpijka, która pod koniec września skończy dopiero 16 lat, minimum na IO wypełniła pod koniec marca.

Podczas igrzysk w Tokio eliminacje wyścigu na 200 m stylem grzbietowym rozegrane zostaną 29 lipca.

– Do Tokio jadę po doświadczenie, podium zaatakuję na igrzyskach za trzy lata – zapowiada pływaczka AZS UMCS Lublin. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here