Lublinianka na urodziny doczekała się monografii

Premiera książki „Lublinianka. Klub niezłomny 1921/22-2021” zgromadziła wielu zawodników, działaczy i kibiców najstarszego klubu w regionie

W środę, 29 czerwca, w dniu 101 „urodzin” najstarszego, ciągle funkcjonującego klubu sportowego w naszym mieście odbyła się premiera książki autorstwa prof. dr hab. Roberta Litwińskiego pt.: „Lublinianka. Klub niezłomny 1921/22-2021”


To pierwsza, kompletna monografia naukowa lubelskiego klubu sportowego, w której znajdziemy nie tylko sportowe i historyczne „smaczki”, ale także odkryjemy wiele nieznanych dotąd faktów z dziejów klubu, którego historia w sposób szczególny związana jest z Lublinem!

– Nie będę ukrywał, że zawsze chciałem połączyć swoje dwie pasje – historię i sport – mówił podczas środowego spotkania, odbywajcego się w sali konferencyjnej Areny Lublin, autor publikacji, profesor dr hab. Robert Litwiński. – Pojechałem do archiwum wojskowego pod Wrocławiem, miałem szukać materiałów do artykułu o Lubiniance powojennej. Kiedy zobaczyłem, co tam się znajduje, zrobiłem ponad siedem tysięcy fotokopii i zdecydowałem, że napiszę książkę. Nie będę ukrywał, że ten pomysł narodził się na terenie jednostki wojskowej w Oleśnicy – dodał.

Publikacja liczy blisko 300 stron. Wydawcą książki jest portal Lubelska Kronika Sportu, a jej przygotowanie sfinansowane zostało w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here