Lublinianka rozpoczęła już przygotowania

Lublinianka rozpoczęła przygotowania do rundy jesiennej piłkarskiej IV ligi. W środowych zajęciach na Wieniawie, pierwszych po letniej przerwie, uczestniczyło 20 piłkarzy.


Od kilku tygodni po mieście krążyła plotka, że zespół Lublinianki może nie wystartować w rozgrywkach! Krzysztof Gil, prezes klubu w rozmowie z tygodnikiem przyznał, że rzeczywiście występy drużyny na czwartoligowym froncie były zagrożone, po tym jak z uwagi na pandemię kornawirusa dotychczasowi sponsorzy m.in. Galeria Olimp czy Agencja Reklamowa Maik zostali zmuszeni do zawieszenia pomocy, ale takiego scenariusza by zespół nie został zgłoszony do rozgrywek nikt jednak nie rozważał.

– Ostatecznie z uwagi na okrojony budżet gralibyśmy juniorami, których w klubie mamy trzydziestu – mówi sternik Lublinianki. Kilku czołowych zawodników zdecydowało się jednak opuścić klub z Wieniawy. Grzegorz Bonin, który w zimowej przerwie trafił na Wieniawię z Motoru (przez pandemię i zawieszone rozgrywki nie zdołał rozegrać choć meczu) i Jakub Bednara wybrali trzecioligową Chełmiankę.

Jarosław Milcz i Sebastian Wrzesiński jesienią grać będą w Powiślaku Końskowola. Pierwszy sparing Lublinianka rozegra 4 lipca z Orionem Niedrzwica Duża. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here