Lublinianka ucieka rywalom

Tomasz Brzyski (z prawej) na zakończenie sportowej kariery wrócił do Lublinianki, której jest wychowankiem, by pomóc zespołowi awansować do III ligi. Cel jest już bardzo blisko

Piłkarze Lublinianki nie zwalniają tempa w drodze do III ligi. Podopieczni trenera Roberta Chmury dzięki wygranej 3 maja w hicie 3. serii zmagań w grupie mistrzowskiej Hummel IV ligi w Świdniku ze Świdniczanką 3:1, oraz zwycięstwu 5:0 w sobotę u siebie z Gromem Różaniec, a także remisowi Huragana Międzyrzec Podlaski ze świdnicką drużyną, mają już 7 punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji ekipą.

O ile w sobotę trudno było przewidywać innego rozstrzygnięcia niż wysoka wygrana lublinian ze zdecydowanie niżej notowanymi rywalami, o tyle wtorkowe spotkanie z mającą również trzecioligowe aspiracje Świdniczanką, mogło potoczyć się różnie. Zespół z Lublina zaczął jednak mecz wyśmienicie. Już w 6. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Brzyski, a najwyżej do piłki wyskoczył Julien Tadrowski i skierował futbolówkę do siatki obok bezradnego Kacpra Kowalczyka.

W 20. minucie było już 2:0 dla gości. Evandro Gomes wypuścił prostopadłym podaniem Michała Palucha, a ten będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem miejscowych mocnym strzałem w przeciwległy róg nie dał mu żadnych szans.

Gdy tuż po przerwie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Paluch, wykorzystując znakomite podanie Wiktora Makowskiego, zanosiło się na pogrom gospodarzy. Świdniczanka zdołała jednak się pozbierać. W 59. minucie gola zdobył Jarosław Milcz. 26-latek do siatki trafił także kilka minut później, ale był na pozycji spalonej, gdy piłkę zgrywał Kotowicz i sędzia bramki nie uznał.

Ostatecznie więcej bramek w meczu licznie przybyli na spotkanie kibicie już nie zobaczyli. Gospodarzom nie pomogła nawet gra w przewadze w doliczonym czasie, gdy czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Miśkiewicz z Lublinianki.

MAG

3. kolejka (3 maja)

Świdniczanka – Lublinianka 1:3 (0:2)

Świdniczanka: Kowalczyk – Kowalski, Pielach, Kursa – Kotowicz, Szymala (75 Orzędowski), Zuber, Sikora (46 Szczerba), Sypeń – Milcz, Pacek (46 Cielebąk).

Lublinianka: Wójcicki – Zhmuida, Tadrowski, Ptaszyński, Brzyski (88 Malec) – Makowski, Futa, Kalita (74 Miśkiewicz), Fularski (63 Chodziutko), Gomes (75 Niegowski) – Paluch.

Bramki: Milcz 59 – Tadrowski 6, Paluch 20, 48. Żółte kartki: Sypeń, Szymala, Szczerba, Kursa – Brzyski, Futa, Miśkiewicz. Czerwona kartka: 90. Miśkiewicz – za dwie żółte kartki. Sędziował: Wróbel (Biała Podlaska).

Pozostałe spotkania: Stal Kraśnik – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:0 * Kryształ Werbkowice – Motor II Lublin 2:2 * Start Krasnystaw – Powiślak Końskowola 0:2 * Grom Różaniec – Górnik II Łęczna 1:3 * Granit Bychawa – Opolanin 5:0.

4. kolejka (7-8 maja)

Lublinianka – Grom Różaniec 5:0 (1:0)

Lublinianka: Wójciki – Zhmuida, Tadrowski, Ptaszyński (59 Wójtowicz), Brzyski – Makowski (66 Wadowski), Fularski (71 Świderski), Kalita (66 Niegowski), Malec (60 Chodziutko), Gomes – Paluch.

Bramki: Paluch 12, 55, Ptaszyński 47, Wadowski 69, Gomes 86 z karnego. Żółte kartki: Ptaszyński, Kalita, Malec (L.) – Mielniczek (G.). Czerwona kartka: 86 Kula (G.). Sędziował: Zielant (Biała Podlaska).

Huragan – Świdniczanka 2:2 (0:1)

Świdniczanka: Kowalczyk – Kopyciński (70 Greniuk), Kursa, Pielach, Kotowicz, Stępień, Szczerba, Sikora, Zuber, Cielebąk, Milcz (55 Pacek).

Bramki: Goździołko 65, Radziszewski 68– Olszewski 18 samob., Zuber 70. Żółta kartka: Komar (H.). Sędziował: Pukas (Chełm).

Pozostałe mecze, które zostały rozegrane w niedzielę: Powiślak – Stal, Motor II – Granit, Górnik II – Start i Opolanin – Kryształ zakończyły się po zamknięciu tego wydania tygodnika.

12. Powiślak 3 31 3-10

W następnej kolejce – 11 maja: Świdniczanka – Górnik II (17:00); 14 maja: Stal – Motor II (13:00); 15 maja: Kryształ – Lublinianka (17:00).