Ludowy na finiszu

Jeszcze w listopadzie ma się zakończyć warta 44 miliony złotych przebudowa Parku Ludowego. W ubiegłym tygodniu testowana była iluminacja nowej kładki na Bystrzycy, która powstała w ramach inwestycji.


– Rewitalizacja Parku Ludowego po miesiącach robót zbliża się ku końcowi. Montaż i testy oświetlenia to już jeden z ostatnich, najbardziej widowiskowych etapów. Aby podkreślić nietypową formę architektoniczną i łukowaty kształt kładki, oświetlenie zostało zaprojektowane wraz z dekoracyjnymi iluminacjami – mówi prezydent Krzysztof Żuk.

Chodzi o 45-metrową kładkę pieszo-rowerową na Bystrzycy, która powstała w ramach przebudowy Parku Ludowego. Składa się ona z dwóch elementów: pomostu dolnego z chodnikiem i ścieżką rowerową, oraz górnego (łuku) tworzącego pomost „rekreacyjno-widokowy”. Oba elementy połączone są ze sobą za pomocą „stalowych wieszaków”. Sama kładka też ma konstrukcję stalową z nawierzchnią z modrzewiowych ryflowanych desek, szklanymi balustradami z elementami ze stali szlachetnej.

W ubiegłym tygodniu testowana była iluminacja kładki. Krawędzie boczne pomostu górnego oraz dolnego kładki zostały oświetlone białym światłem w technologii LED. Dodatkowo, spód kładki został podświetlony w kolorze błękitnym, nawiązującym do płynącej pod spodem rzeki. W całym oświetleniu i iluminacjach kładki, ze względu na stalową konstrukcję, zastosowano „zimne” barwy. Do oświetlenia i iluminacji wykorzystano 6 „opraw akcentujących” oraz 7 „naświetlaczy”. Wykorzystany układ sterowania pozwala na ograniczanie „poziomu natężenia światła”.

Przebudowa Parku Ludowego ma się zakończyć jeszcze w listopadzie. Prace zaczęły się wiosną ubiegłego roku. Całkowita wartość projektu wyniosła około 44 miliony złotych, z czego 20,5 mln złotych pochodziło ze środków unijnych.  GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here