LUK Politechnika nie zawodzi

W sobotnim meczu z Olimpią Sulęcin siatkarze LUK Politechniki Lublin skutecznym blokiem zdobyli pięć punktów. Jeden z nich był udziałem Konrada Stajera (nr 16)

Siatkarze LUK Politechniki Lublin odnieśli kolejne już czwarte zwycięstwo w TAURON 1. Lidze Mężczyzn nie tracąc seta! W sobotę podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka w zaledwie 71 minut rozprawili się w hali przy Al. Zygmuntowskich z Olimpią Sulęcin.

Beniaminek próbował przeciwstawić się faworyzowanym gospodarzom. Zarówno na początku pierwszej, jak i trzeciej partii goście nawet prowadzili (odpowiednio 5:3 i 11:8), ale później akademicy łapali swój rytm i szybko nie tylko niwelowali starty, ale odskakiwali rywalom na bezpieczny dystans.

MVP sobotniego meczu został Grzegorz Pająk, rozgrywający LUK Politechniki.

LUK Politechnika Lublin – Olimpia Sulęcin

3:0( 25:16, 25:18, 25:20)
LU Politechnika: Wachnik (15), Romać (8), Rusin (7), Sobala (8), Pająk (5), Stajer (7), Majstorović (libero) oraz Durski, Goss (5) i Cabaj (libero)
Olimpia: Kordysz, Rymarski (12), Turek (7), Maluchnik, Naliwajko (3), Zimoń (5), Sas (libero) oraz Paszkowski (5), Wójcik, Tomczak (1) i Trojański.

Pozostałe mecze 8. kolejki:

Mickiewicz Kluczbork – KPS Siedlce 3:0 (25:19, 25:20, 25:22) * Visła Bydgoszcz – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:21, 25:18, 25:12) * MCKiS Jaworzno – Lechia Tomaszów Maz. 1:3 (16:25, 25:21, 18:25, 23:25) * Krispol Września – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (20:25, 14:25, 22:25) * mecze: BAS Białystok – Norwid Częstochowa i Polski Cukier Avia Świdnik – AZS AGH Kraków zostały przełożone* pauzowała Gwardia Wrocław
15. Krispol 6 2 5-17
W następnej kolejce – 12 listopada: ZAKSA – LUK Politechnika (20:30), 14 listopada: Norwid – Avia (17).