LUK Politechnika zagra w elicie, ale musi jeszcze dopełnić kilka formalności

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjęła uchwałę, w której ustaliła skład PlusLigi oraz TAURON w sezonie 2021/22. Z Ligi spadła drużyna z Będzina, beniaminkiem została LUK Politechnika Lublin, która musi jeszcze dopełnić kilka formalności.


Przypomnijmy, że w sezonie 2020/2021 ostatnie, 14. miejsce w PlusLidze zajęła drużyna MKS Będzin i zgodnie z Regulaminem Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej, utraciła prawo gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym – w Lidze Mistrzów Świata. W jej miejsce, po przeprowadzeniu audytu przez renomowaną firmę Deloitte oraz po wizytacji i rozmowach przedstawicieli Rady Nadzorczej, miejsce w PlusLidze sezonu 2021/2022 uzyskał mistrz TAURON 1. Ligi – drużyna LUK Politechniki Lublin.

Uchwała w tej sprawie została podjęta warunkowo, gdyż klub musi jeszcze dokończyć kilka spraw formalnych. – Drużyna z Lublina przeszła całą procedurę sprawdzającą, pozostały już ostatnie formalności do spełnienia, więc bardzo się cieszę, że mamy kolejny bardzo ciekawy ośrodek siatkarski w PlusLidze – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Na wschodzie mamy już trzecie duże miasto z ligową siatkówką, z widokami na ciekawą przyszłość. PlusLiga rośnie w siłę i to nas wszystkich bardzo cieszy.
Nowy sezon w PLS rozpocznie się 1 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here