LUK rozbity w Suwałkach

Jeśli ktoś liczył, że siatkarze LUK Lublin mogą w wyjazdowym meczu 2. kolejki PlusLigi pokusić się o zwycięstwo w Suwałkach z Ślepsk Malow srogo się zawiódł. W sobotę podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza byli jedynie tłem dla świetnie grających w ataku (66% skuteczności) gospodarzy i gładko przegrali 0:3.

Lublinianie jedynie w trzecim secie zdołali nawiązać wyrównaną walkę. Na początku tej partii zdołali nawet odskoczyć rywalom na 9:6! Pięć punktów z rzędu miejscowych ostatecznie pozbawiło ich nadziei na wygranie choćby seta. MAG

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)

Ślepsk: Łukasik (13), Bołądź (18), Takvam (9), Buchowski (8), Sapiński (9), Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Rudzewicz (1), Smoliński.

LUK: Nowakowski (1), Wachnik (6), Katić (8), Filipiak (13), Sobala (7), Pająk (4), Watten (libero) oraz Romać, Stajer, Gniecki, Włodarczyk (3).

Pozostałe mecze 2. kolejki:

Projekt Warszawa – Cuprum Lubin 3:1 (-18, 17, 17, 29) * Cerrad Enea Czarni Radom – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (-20, -16, -17) * Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa 3:0 (18, 20, 20) * GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (22, 22, 23) * mecze: Trefl Gdańsk – Aluron CMC Warta Zawiercie i PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn zakończyły się po zamknięciu tego wydania. W tabeli prowadzi ZAKSA przed Jastrzębskim Węglem i Projektem (wszystkie zespoły po 6 pkt.).