Łukasz – Mistrz Komputera, Mikołaj – Wicemistrz

Wielkim sukcesem mogą poszczycić się uczniowie klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie, którzy zajęli czołowe lokaty w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym „Mistrz Komputera”.

Łukasz Widz zajął pierwsze miejsce i uzyskał zaszczytny tytuł „Mistrz Komputera”, zaś Mikołaj Parczewski, który uplasował się na drugim miejscu, został „Wicemistrzem Komputera”. Jest to także duże osiągnięcie Adama Dębickiego – nauczyciela informatyki, który przygotował uczniów do konkursu.

Konkurs należy do prestiżowych przedsięwzięć w naszym województwie. Honorowy Patronat nad konkursem sprawowali: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin.

Konkurs został także objęty patronatem naukowym Rektora Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Piotra Kacejko.

W Finale XI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA” wzięło udział 70 uczniów z 39 szkół podstawowych z całego województwa. Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów oraz przyznaniu dodatkowego punktu za czas wykonania i przesłania testu wyłoniła: 1 Mistrza Komputera, 2 Wicemistrzów, 10 Laureatów i 22 Finalistów. To kolejny dowód, że „Jedynka” to szkoła, w której rozwija się talenty i zainteresowania uczniów oraz prowadzi się ich do sukcesu. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here